Pažnja: Sadržaj ove stranice je dio arhivskog sadržaja i odnosi se na prethodne sazive Vlade Crne Gore. Moguće je da su informacije zastarjele ili nerelevantne.
Arhiva

SAOPŠTENJE: Ministar Radunović razgovarao sa predsjednikom Unije poslodavaca

Objavljeno: 21.02.2013. 16:22 Autor: PR služba

Ministar zdravlja prof.dr Miodrag Radunović sa saradnicima i predstavnici Fonda za zdravstveno osiguranje sastali su se sa predsjednikom Unije poslodavaca Crne Gore Predragom Mitrovićem i njegovim saradnicima.

 

Razgovarajući o mogućnostima unapređenja saradnje Ministarstva zdravlja i Unije poslodavaca Crne Gore posebno u dijelu sprovođenja analize postupaka i uticaja na poslovanje korišćenja odsustva sa rada po osnovu bolovanja, učesnici sastanka su se složili da treba unaprijediti ambijent u smislu preventivnog djelovanja za smanjenje korišćenja neopravdane privremene spriječenosti na rad.

 

Upoznavajući predstavnike Unije poslodavaca da je Fond za zdravstveno osiguranje svojim kontrolama značajno smanjio broj sati i dana korišćenja bolovanja, ministar Radunović je istakao da su time ušteđena značajna sredstva koja se izdvajaju kroz institut odsustva sa posla.

 

„Izmjene odredaba o naknadi zarada za vrijeme privremene spriječenosti za rad, prema našoj evidenciji, počele su da daju rezultate. Naravno, potrebna  je i viša incijativa, odnosno inicijativa od strane poslodavaca, u smislu provjere načina korišćenja privremene spriječenosti za rad svojih zaposlenih“, kazao je Radunović.

 

Predsjednik Unije poslodavaca Crne Gore Predrag Mitrović rekao je da poslodavci izdvajaju velika sredstva za zaposlene po tom osnovu i složio se sa inicijativom  formiranja radnog tijela koje će se baviti praćenjem ostvarivanja prava na privremenu spriječenost na rad. Po predlogu, radno tijelo bi činili predstavnici Vlade, Unije poslodavaca, reprezentativnih sindikata i Privredne komore.  

Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?