Pažnja: Sadržaj ove stranice je dio arhivskog sadržaja i odnosi se na prethodne sazive Vlade Crne Gore. Moguće je da su informacije zastarjele ili nerelevantne.
Arhiva

Uspješno izvedena premijera predstave "Komad"

Objavljeno: 08.12.2014. 17:29 Autor: PR služba

Predstava „KOMAD“ po tekstu Stefana Boškovića, a u režiji Mirka Radonjića, pod pokroviteljstvom Ministarstva za ljudska i manjinska prava, sinoć je premijerno izvedena na sceni Dodest u KIC-u “Budo Tomović”, u okviru manifestacije DEUS.

U prepunoj sali “KOMAD” su odigrammle glumice Žana Gardašević Bulatović, Jelena Nenezić Rakočević i Ivona Čović Jaćimović.

Zasluženi aplauz i ovacije publike na premijernom izvođenju jasan su pokazatelj da su Nevladino udruženje “ART365” kao producent,reditelj,glumice i ostali iz autorskog tima napravili predstavu koja će imati svoj život na domaćoj,ali i regionalnim scenama.

Premijeri u prepunoj sali, izmedju ostalih, prisustvovali su ministar za ljudska i manjinska prava dr Suad Numanović sa svojim saradnicima/ama, gospođa Barbara Rotovnik, predstavnica Delegacije EU, gospodin Janko Ljumović, direktor CNP-a, gospođa Ivana Mrvaljević direktorka Gradskog pozorišta, kao i brojni glumci i novinari.

Zadovoljstvo nakon premijere i dobrog prijema,kao i interakcije sa publikom nisu skrivale ni glumice koje su svojim uspješnim igranjem vodile naše emocije od smijeha do suza.

Predstava „Komad“ ot­kri­va uni­ver­zal­nost žen­skih sud­bi­na, kao i dru­štve­nih fe­no­me­na sa ko­ji­ma se sva­ko­dnev­no su­sre­će­mo, a ko­je če­sto pre­ćut­ku­je­mo.Predstava skreće pažnju na većinu problema sa kojima se žena danas suočava, rastrzana između posla i porodice, nasilja u porodici, mobinga, urušenih društvenih vrijednosti, zdravstvenih problema, ali i pokazuje da rješenje za bolji položaj žene u društvu postoji.

Ministarstvo za ljudska i manjinska prava prepoznalo je ”KOMAD” kao jedan od načina da se podrži volja i snaga mladih umjetnica koje se bore za svoja prava, ali ujedno dižu glas za sve žene svijeta. U toj borbi svi smo pozvani da damo doprinos na svoj način.

“KOMAD” je već u srijedu 10.decembra na sceni Kulturnog centra u Baru, a dan kasnije, 11.decembra u Centru za kulturu Tivat. Poruka koju ove žene, umjetnice, prenose svojim riječima ostavlja traga u razmišljanju svakog lica koje je izdvojilo vremena da ih sasluša.

Ministarstvo za ljudska i manjinska prava

Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?