Pažnja: Sadržaj ove stranice je dio arhivskog sadržaja i odnosi se na prethodne sazive Vlade Crne Gore. Moguće je da su informacije zastarjele ili nerelevantne.
Arhiva

Održana Informativna sesija o istraživačkoj infrastrukturi u Dunavskom makro regionu u okviru ResInfra@DR projekta

Objavljeno: 18.04.2019. 22:01 Autor: Ministarstvo nauke
Ministarstvo nauke Ministarstvo nauke

U srijedu, 17. aprila, u hotelu Hilton održana je Informativna sesija o istraživačkoj infrastrukturi u Dunavskom makro regionu, organizovana u okviru ResInfra@DR projekta. Ovaj projekat se finansira kroz INTERREG Dunavski transnacionalni program, podržan od strane Evropske unije (ERDF, IPA) i sufinansiran je od strane projektnih partnera, a fokusiran je na unapređenje strateškog okvira za saradnju u kontekstu istraživačke infrastrukture u Dunavskoj regiji.

Ministarstvo nauke Događajem su predsjedavali Feliks Gajdušek (Felix Gajdusek) ispred Centra za društvene inovacije iz Austrije (Zentrum für Soziale Innovation) i koordinator ResInfra@DR projekta, koji je predstavio projekat i ukazao na mogućnosti saradnje sa crnogorskim naučnoistraživačkim ustanovama i dr Darko Petrušić, generalni direktor Direktorata za naučnoistraživačku djelatnost ispred Ministsrtva nauke, koji je ukazao na trenutnu situaciju u oblasti istraživačke infrastrukture u Crnoj Gori i izazove sa kojima se suočava crnogorska naučnoistraživačka zajednica.

Mr Marijeta Barjaktarović Lanzardi, načelnica Direkcije za inovacije i infrastrukturu u Ministarstvu nauke, prezentovala je Nacionalnu Mapu puta za istraživačku infrastrukturu 2015-2020, kao i trenutni proces mapiranja istraživačke infrastrukture koji se sprovodi uz ekspertsku pomoć i konsultacije zaiteresovanih strana, a čiji će rezultati biti integrisani u reviziju Mape puta za period 2019-2020.

Događaj je okupio predstavnike crnogorskih istraživačkih ustanova, koji su imali priliku da zajedno prodiskutuju o neophodnim budućim aktivnostima usmjerenim na jačanje saradnje u ovoj oblasti, ali uključivanju relevantnih nacionalnih i regionalnih aktera koji bi mogli doprinijeti jačanju saradnje u ovoj oblasti.


Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?