- Vlada Crne Gore
Ministarstvo javnih radova Završeni i posljednji radovi: Plav dobio novi trg
Pažnja: Sadržaj ove stranice je dio arhivskog sadržaja i odnosi se na prethodne sazive Vlade Crne Gore. Moguće je da su informacije zastarjele ili nerelevantne.
Arhiva
Završeni i posljednji radovi: Plav dobio novi trg

Objavljeno: 24.06.2020. • 13:17 Autor: Uprava javnih radova
Plav je danas dobio novi, moderan trg, vrijedan pola miliona eura, nakon što su završeni i posljednji radovi u Ulici Racina čaršija.

Inženjerski tim Uprave javnih radova uvjerio se da su izvođač i stručni nadzor realizovali posao u skladu sa tehničkom dokumentacijom, čime je uspješno okončan još jedan kapitalni projekat Vlade Crne Gore.
Trg se nalazi ispred osnovne i srednje škole i obuhvata površinu od blizu 4.000 metara kvadratnih. Njegovom izgradnjom djeca i svi građani Plava dobili su reprezentativnu lokaciju za igru, druženje i organizaciju raznih priredbi i događaja.

Plato sadrži prostor u obliku amfiteatra, pješačku zonu, a pogodan je za postavljanje mobilijara za dječije igralište. Za popločavanje je korišćen prirodni kamen, otporan na habanje, udar i niske temperature, a formirani su i novi drvoredi dekorativnih biljaka.
UPRAVA JAVNIH RADOVA
Vezani članci:
Tehnička dokumentacija - Izvođenje radova na zatvaranju i rekultivaciji privremenog skladi
12.02.2026.Objava o dodjeli ugovora “Izgradnja granične kontrolne jedinica na aerodromu Golubovci, Cr
03.02.2026. Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?
