Delegacija Uprave za igre na sreću na međunarodnom sajmu ICE 2026 u Barseloni

Objavljeno: 10.02.2026. 13:25 Autor: Uprava za igre na sreću

Delegacija Uprave za igre na sreću učestvovala je na međunarodnom sajmu igara na sreću ICE 2026, koji je nedavno održan u Barseloni. Sajam ICE predstavlja jednu od najznačajnijih međunarodnih manifestacija u oblasti igara na sreću, okupljajući priređivače, regulatorna tijela i druge relevantne aktere iz cijelog svijeta.

Tokom sajma, delegacija Uprave ostvarila je brojne kontakte i imala razgovore sa predstavnicima domaćih, regionalnih i evropskih priređivača, kao i sa predstavnicima regulatornih tijela, na temu aktuelnih kretanja i regulatornih trendova u oblasti igara na sreću.

Barcelona 2025

Posebno se ističe razgovor sa Jasnom Drndom Radovanović, direktoricom za licenciranje i regulatorna pitanja za Evropu i Južnu Ameriku u kompaniji BMM Testlabs, tokom kojeg su razmijenjena mišljenja o savremenim regulatornim praksama, tehničkim standardima i izazovima u oblasti nadzora igara na sreću, kao i o mogućnostima eventualne saradnje u narednom periodu.

BMM Testlabs je međunarodno priznata, nezavisna laboratorija za testiranje i sertifikaciju proizvoda i sistema u industriji igara na sreću, sa dugogodišnjim iskustvom i globalnim prisustvom.

Delegaciju, koju je predvodio v.d. direktora mr Spasoje Papić, činili su i Nataša Mijatović, v.d. pomoćnice direktora, i Stevan Žugić, ovlašćeno službeno lice.

Učešće na sajmu ICE 2026 predstavlja značajan doprinos jačanju međunarodne saradnje i razmjeni iskustava, sa ciljem daljeg unapređenja regulatornog okvira i nadzora u oblasti igara na sreću, u skladu sa savremenim međunarodnim standardima.

Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?