Policija preduzima mjere i radnje na rasvjetljavanju događaju u kojem je aktivirana eksplozivna naprava u dvorištu kuće u Herceg Novom; nastala manja materijalna šteta–nema povrijeđenih lica

Objavljeno: 04.07.2026. 09:15 Autor: Uprava policije

Dežurnoj službi Odjeljenja bezbjednosti Herceg Novi je, u 20.05 časova večeras, telefonskim putem prijavio Z.M. da je u dvorištu njegove kuće u Herceg Novom došlo do eksplozije.

Izlaskom na lice mjesta policijski službenici su utvrdili da je u dvorištu kuće Z.M. aktivirana eksplozivna naprava, navjerovatnije ručna bomba, od čijeg dejstva je nastala manja materijalna šteta na fasadi kuće. U događaju nije povrijeđeno nijedno lice.

O događaju je obaviješten državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Herceg Novom, po čijem ovlašćenju će policijski službenici sjutra ujutru izvršiti uviđaj. Policija obezbjeđuje lice mjesta.

Policijski službenici preduzimaju sve potrebne operativno – taktičke mjere i radnje kako bi utvrdili okolnosti pod kojima se ovaj događaj desio, motiv njegovog izvršenja, te kako bi u potpunosti rasvijetlili ovo djelo, a o čemu će javnost biti blagovremeno obaviještena.

Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?