Pomoćnik ministra odbrane dr Ivan Mašulović sastao se danas sa delegacijom Ministarstva odbrane Kraljevine Norveške koja boravi u posjeti Ministarstvu odbrane Crne Gore u cilju priprema za realizaciju regionalne konferencije „Razvoj funkcija obalske straže zemalja Jadranskog i Jonskog mora“ koja će se održati u tokom marta 2013. godine u Budvi.
Na sastanku je bilo riječi o dosadašnjoj saradnji Crne Gore i Kraljevine Norveške koja je rezultirala brojnim projektima od velikog značaja za razvoj kapaciteta Ministarstva odbrane i Vojske Crne Gore koji su doprinijeli napretku na našem putu ka evroatlantskim integracijama.
Pomoćnik Mašulović je naglasio da su dobra saradnja i partnerstvo osnovni uslov za napredak i u tom kontekstu istakao zadovoljstvo što je Crna Gora izabrana za domaćina konferencije o obalskoj straži, posebno zbog njenog regionalnog karaktera.
Predstavnici Ministarstva odbrane Kraljevine Norveške su istakli da je Crna Gora veoma važan partner kako u oblasti odbrane, tako i na drugim poljima i izrazili su uvjerenje da će se intenzivna saradnja nastaviti na obostrano zadovoljstvo, kao i da će sve započete aktivnosti za ovu godinu biti uspješno realizovane.