Pažnja: Sadržaj ove stranice je dio arhivskog sadržaja i odnosi se na prethodni saziv Vlade Crne Gore.
Arhiva

Teško ubistvo u Podgorici riješeno u kratkom roku; osumnjičeni lišeni slobode

Objavljeno: 2016-05-26 03:32:13 Autor: UP
Službenici Uprave policije MUP-a – Centra bezbjednosti Podgorica su identifikovali i u kratkom roku, u koordinaciji i po nalogu nadležnog tužioca, lišili slobode tri lica D.J. (63), Z.R. (33) i Z.R. (37) iz Podgorice, zbog sumnje da su danas, na štetu Z.B. (33) iz Podgorice, počinili krivično djelo teško ubistvo.

Kriminalistička obrada, sprovedena u koordinaciji sa tužilaštvom, upućuje na sumnju da je D.J. danas, 25. maja 2016. godine oko 14,00 časova, u ulici IV jula u Podgorici, upotrebom vatrenog oružja – pištolja iz neposredne blizine lišio života Z.B. i to za vrijeme tuče koja se u tom momentu odvijala između oštećenog Z.B. sa jedne i Z.R. i Z.R. sa druge strane.

Prethodno su se, kako se sumnja, Z.R. i Z.R. dogovorili sa Z.B. da se nađu u jednom od lokala u ovoj ulici, gdje su Z.R. i Z.R. potom došli sa D.J. Kad su se našli sa Z.B, došlo je, sumnja se, do fizičkog obračuna i potezanja vatrenog oružja između Z.B. sa jedne i Z.R. i Z.R. sa druge strane, nakon čega je D.J. pritrčao i ispalio hice u predjelu glave oštećenom Z.B. od kojih je ovo lice preminulo. Osumnjičena tri lica su se potom vozilom udaljila sa lica mjesta.

Odmah nakon što je Dežurna služba CB Podgorica obaviještena o događaju, na lice mjesta su upućeni policijski službenici koji su ga obezbjeđivali do početka uviđaja. O događaju je obaviješten državni tužilac u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici koji je rukovodio uviđajem izvršenim na licu mjesta. Tokom uviđaja pronađen je i izuzet pištolj koji će sa drugim izuzetim predmetima i tragovima biti upućen u Forenzički centar radi vještačenja.

Policijski službenici su odmah preduzeli i operativne mjere i radnje u cilju pronalaska lica i rasvjetljavanja ovog krivičnog djela, među kojima i blokadu grada. Akcija policije je u veoma kratkom roku rezultirala identifikovanjem a potom i lišenjem slobode tri osumnjičena lica.

Policija je oduzela i vozilo koje su ova lica, kako se sumnja, koristila, kao i još jedan pištolj koji je pronađen pretresom stana i drugih prostorija osumnjičenih lica, izvršenih na osnovu naloga tužioca a shodno prethodno pribavljenoj naredbi sudije za istragu Višeg suda u Podgorici.

Nadležni tužilac se večeras izjasnio da se u radnjama tri pomenuta lica, D.J, Z.R. i Z.R, stiču bitni elementi bića krivičnog djela teško ubistvo počinjenog na štetu Z.B. Osumnjičeni će, uz krivičnu prijavu, u zakonskom roku biti privedeni nadležnom tužiocu, zbog osnova sumnje da su počinili navedeno krivično djelo.