Pažnja: Sadržaj ove stranice je dio arhivskog sadržaja i odnosi se na prethodni saziv Vlade Crne Gore.
Arhiva

Nikšić: Policija tokom današnjih petresa pronašla sredstva namijenjena izvršenju teških krivičnih djela protiv života i tijela; oduzeti eksploziv, oružje, municija, uređaj za praćenje i drugi predmeti

Objavljeno: 2018-09-10 20:44:00 Autor: UP
Službenici Uprave policije MUP-a – Centra bezbjednosti Nikšić i Sektora kriminalističke policije su danas, u sadejstvu sa Posebnom jedinicom policije i Grupom za antiteroristički pregled, preduzimajući planske aktivnosti na sprječavanju izvršenja najtežih krivičnih djela protiv života i tijela koja su posljedica sukoba bezbjednosno interesantnih lica i članova organizovanih kriminalnih grupa, izvršili pretrese stanova i drugih prostorija na četiri lokacije u Nikšiću. Pronađeni su i oduzeti eksploziv, oružje, municija, uređaj za praćenje i ostala sredstva namijenjena za izvršenje teških krivičnih djela.

Naime, postupajući po naredbi sudije za istragu Osnovnog suda u Nikšiću, policijski službenici izvršili su pretrese objekata na tri lokacije, a koje objekte koristi bezbjednosno interesantno lice J.P. (30) iz Nikšića, kao i pretres stana i drugih prostorija bezbjednosno interesantnog lica N.B. (28), takođe iz Nikšića.

Prilikom pretresa stana i drugih prostorija, koje se nalaze u naselju Žirovnica u Nikšiću, a koje koristi J.P, policijski službenici pronašli su i oduzeli više stvari i predmeta koji su povezani sa pripremanjem izvršenja najtežih krivičnih djela protiv života i tijela.

Tom prilikom pronađeni su i privremeno oduzeti sljedeće stvari i predmeti:

- improvizovana eksplozivna naprava, velike razorne moći, sačinjena od eksplozivnog punjenja, elektrodetonatorske kapisle, izvora napajanja, antene za prijem signala, magneta namijenjenog za fiksiranje naprave na putničko motorno vozilo i daljinskog upravljača namijenjenog za aktivaciju tako pripremljene naprave;
- 2 namjenska uređaja marke “Tristar”, tzv. trakeri, namijenjeni za praćenje kretanja putem sistema za globalno pozicioniranje;
- automatska puška marke “Zastava” model M70, cal. 7.62 mm, sa okvirom;
- pištolj marke CZ model M70, sa uništenim fabričkim brojem, cal. 7.65 mm, sa 3 okvira i odgovarajućim prigušivačem za oružje;
- 136 komada municije različitog kalibra, od čega 128 komada puščane municije i 8 komada pištoljske municije;
- dva zaštitna kombinezona i dva para zaštitinih rukavica;
- dva putnička motorna vozila marke VW model Golf V podgoričkih registarskih oznaka, sa izmjenjenim bravama za paljenje vozila, za koja je provjerama utvrdjeno da su otuđena na području Podgorice u noći 25/26.08.2018 godine;
- gasni pištolj nepoznate marke;
- pancirni prsluk i
- 2 bajoneta

O događaju su upoznati dežurni tužioci u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici i Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću, u saradnji sa kojima će se preduzimati dalje službene mjere i radnje.

Policijski službenici Uprave policije preduzimaju intenzivne mjere i radnje u cilju identifikovanja, lociranja i lišenja slobode svih lica koja se dovode u vezu sa pronađenim oružjem i eksplozivnim materijama, kao i drugim licima koja su uključena u kriminalne aktivnosti na pripremi izvršenja najtežih krivičnih djela.