Skupština organizovala Konferenciju povodom Svjetskog dana osoba sa autizmom

Objavljeno: 2026-04-02 17:00:00 Autor: Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija

Skupština Crne Gore je organizovala Konferenciju povodom 2. aprila, Svjetskog dana osoba sa autizmom. 

Tokom konferencije posebno je ukazano na značaj unapređenja sistemske podrške osobama sa autizmom, kao i na potrebu snažnije međusektorske saradnje u oblastima zdravstva, obrazovanja i socijalne zaštite. 

Događaj je okupio predstavnike institucija, stručnjake iz oblasti zdravstva i socijalne zaštite, kao i predstavnike nevladinog sektora, koji su kroz razmjenu iskustava i primjera dobre prakse dodatno doprinijeli boljem razumijevanju izazova sa kojima se suočavaju osobe sa autizmom i njihove porodice.

Dragan Mijušković, v. d. generalnog direktora Direktorata za obrazovanje i vaspitanje pripadnika manjinskih naroda i drugih manjinskih nacionalnih zajednica u Ministarstvu prosvjete, nauke i inovacija, je istakao da inkluzija ne smije ostati samo deklarativno opredjeljenje, već mora biti svakodnevna praksa zasnovana na razumijevanju, podršci i jednakim mogućnostima za svako dijete i svaku osobu.