To znači da će ove ustanove koje su do sada bile ustanove sekundarnog nivoa zdravstvene zaštite biti transformisane u tercijarni nivo pružanja usluga.
Opšta bolnica Berane, koja je Odlukom Vlade postala Kliničko-bolnički centar, danas je pustila u rad još jedan savremeni aparat – Digitalni mamograf, vrijedan