Ministar pomorstva Filip Radulović u zvaničnoj posjeti Lisabonu

Objavljeno: 20.06.2025. 09:59 Autor: Ministarstvo pomorstva

Ministar pomorstva Filip Radulović posjetio je sjedište Evropske agencije za pomorsku sigurnost EMSA u Lisabonu. Sastao se sa izvršnom direktoricom Majom Markovčić Kostelac. Tom prilikom je delegacija naše pomorske administracije podnijela izvještaj o dosadašnjem radu i korektivnim akcijama sprovedenim na otklanjanju nedostataka koji su identifikovani inspekcijskim nadzorom koji je EMSA-a sprovela 2023. godine.

Korektivnim Akcionim Planom uvodi se reforma sistema pomorskog obrazovanja i obuke, provjera vjerodostojnosti i validnosti izdatih sertifikata o osposobljenosti (CoC), unapređenje kontrole kvaliteta na svim nivoima i uvođenje efikasnog nadzora, inspekcija i internih revizija.

Ministar Radulović je istakao da reforma nije samo tehnička već i institucionalna jer se Ministarstvo pomorstva reorganizuje u cilju efikasnije funkcionalnosti i transparentnosti. Ministarstvo ulaže u kadrove, u digitalizaciju, u savremene baze podataka, kako bi svaki dokument koji izađe iz administracije bio vjerodostojan i međunarodno prihvaćen. Ministar Radulović je naglasio posvećenost otvorenoj komunikaciji – kako sa našim pomorcima i obrazovnim institucijama, tako i sa međunarodnim partnerima IMO, EMSA i drugim relevantnim organizacijama.

Izvršna direktorica EMSA-e Maja Markovčić Kostelac pozitvno je ocijenila poteze Ministarstva pomorstva.

Apsolutno podržavamo crnogorsko Ministarstvo pomorstva, izražavam uvjerenje da će vaša pomorska administracija uspješno sprovesti reformu, te pomorski sektor u potpunosti usaglasiti sa zahtjevima međunarodnih konvencija, zaključila je Markovčić Kostelac.

Tagovi
Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?