Potpisivanje više sporazuma između predstavnika Vlade Crne Gore i Vlade Republike Francuske

4. jun 2026.
16:00h
Ministarstvo kulture, Cetinje
Objavljeno: 03.06.2026. 15:00 Autor: Služba za informisanje javnosti o radu Vlade Crne Gore

Predsjednik Vlade Crne Gore Milojko Spajić zajedno sa predsjednikom Republike Francuske Emanuelom Makronom prisustvovaće u četvrtak, 4. juna, potpisivanju sporazuma u više oblasti između predstavnika Vlade Crne Gore i Vlade Republike Francuske na Cetinju. 

Sporazumi u oblasti zdravstva, finansija, infrastrukture, energetike i strateškog komuniciranja rezultat su uspostavljanja strateške saradnje i Sporazuma između Vlade Crne Gore i Vlade Republike Francuske potpisanog prošle godine. 

Nakon ceremonije potpisivanja, koja će početi u 16.00 sati, u zgradi Ministartva kulture u Prijestonici, predviđene su izjave premijera Spajića i Predsjednika Makrona.

Služba za informisanje javnosti o radu Vlade Crne Gore obezbijediće medijima video i foto materijal.

Tehničke informacije:

Za navedeni događaj predstavnici medija mogu koristiti akreditacije za 2026. godinu. Predstavnici medija koji nemaju akreditacije za ovu godinu, mogu se akreditovati na linku https://www.gov.me/press najkasnije do četvrtka 4. juna u 12.00 sati.

Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?