Predstavnici Ministarstva turizma, na čelu sa ministrom Simonidom Kordić, sastali su se sa predstavnicima berlinskog mrežnog udruženja Freitagsrunde

Objavljeno: 15.09.2025. 05:15 Autor: Minstarstvo turizma

Predstavnici Ministarstva turizma, na čelu sa ministrom Simonidom Kordić, sastali su se sa predstavnicima berlinskog mrežnog udruženja Freitagsrunde, koje okuplja ličnosti iz politike, biznisa, diplomatije, nauke i kulture.

Predstavnici Ministarstva turizma sastali su se sa predstavnicima berlinskog mrežnog udruženja Freitagsrunde

Predstavnici ovog udruženja izrazili su posebno interesovanje za Crnu Goru, sa fokusom na razvojne perspektive našeg turizma i mogućnosti saradnje sa Njemačkom.
Tokom sastanka razgovarano je o planovima za dalji razvoj sjevernog regiona, investicionim prilikama u oblasti zimskih turističkih centara, procesima digitalizacije u turizmu, kao i izazovima koje donosi kratkoročno izdavanje smještaja.

Kordić je predstavila strateške pravce turizma u Crnoj Gori, sa posebnim naglaskom na održivost, digitalne inovacije i smanjenje administrativnih barijera, što su i ključne oblasti interesovanja predstavnika Freitagsrunde.

Sastanak je ocijenjen kao značajan korak u daljem jačanju odnosa između Crne Gore i Njemačke u oblasti turizma i otvaranju novih mogućnosti za razmjenu iskustava i partnerstva.

Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?