Đorđe Radulović

Ministar vanjskih poslova

Sadržaj:
Obrazovanje Karijera 

Đorđe Radulović rođen je 31.08.1984. godine u Podgorici gdje je završio osnovnu i srednju školu.

Obrazovanje

Diplomirao je 2009. godine na Fakultetu političkih nauka Univerziteta Crne Gore, na smjeru politikologija. Na istom fakultetu trenutno je magistrand političkih nauka.

Karijera 

Diplomatsku karijeru u Ministarstvu vanjskih poslova započeo je u Kabinetu generalnog sekretara od januara do oktobra 2011, nakon čega je radio kao ataše u Generalnom direktoratu za bilateralne poslove u Direkciji za Evropu i Zajednicu nezavisnih država. Od 2013. do 2016. godine obavljao je poslove II sekretara u Kabinetu državnog sekretara za politička pitanja Ministarstva vanjskih poslova.

Od aprila 2016. do februara 2020. godine radio je u Ambasadi Crne Gore u Bukureštu, Rumunija. U periodu od septembra 2017. do juna 2018. bio je otpravnik poslova ad interim.

U periodu od februara do avgusta 2020. godine pokrivao je funkciju direktora Direkcije za evropsku susjedsku politiku u Ministarstvu vanjskih poslova, dok je od avgusta do decembra 2020. godine radio kao direktor Direkcije za EU u Ministarstvu vanjskih poslova.

Govori engleski i ruski jezik.

Oženjen je i ima dvoje djece.

Kontakt

Đorđe Radulović

ministar
Adresa:
Stanka Dragojevića 2
Telefon:
+382 20 416 301
Fax:
+382 20 224 670