Pažnja: Sadržaj ove stranice je dio arhivskog sadržaja i odnosi se na prethodne sazive Vlade Crne Gore. Moguće je da su informacije zastarjele ili nerelevantne.
Arhiva

Objavljeni pozivi za ICGEB stipendije za doktorska i postdoktorska istraživanja

Objavljeno: 14.12.2022. 13:16

Međunarodni centar za genetski inženjering i biotehnologiju (ICGEB) kroz “Arturo Falači” program stipendiranja nastavlja da pruža podršku naučnicima iz zemalja članica ove organizacije, među kojima je i Crna Gora.

Kroz ovaj program ICGEB nudi kompetitivne stipendije za doktorande i postdoktorande iz oblasti prirodnih nauka, koji žele da realizuju svoja istraživanja na renomiranim naučnim ustanovama. Stipendija pokriva putne troškove, školarinu kao i zdravstveno osiguranje za istraživanja u okviru nekog od ICGEB centara u Trstu, Nju Delhiju ili Kejptaunu.

Takođe, najuspješniji stipendisti postdoktorandi moći će, nakon završenih studija, da apliciraju za grantove za istraživače na početku karijere (Early Career Research Grants) koji se takođe nude u okviru ICGEB-a a kojim se podržavaju istraživački programi mladih rukovodilaca istraživanja po njihovom povratku u zemlju članicu ICGEB-a.

Rok za podnošenje aplikacija za stipendije za doktorske i postdoktorske studije je 31. mart 2023. godine.

Sve detalje o stipendijama kao i o načinu prijave nalaze se na sljedećem linku: https://www.icgeb.org/activities/fellowship/  ili se možete informisati putem Nacionalne kontakt osobe za saradnju sa ICGEB-om:

dr Jelena Zindović

Biotehnički fakultet - Univerzitet Crne Gore 

E-mail: jelenazindovic@yahoo.com  

tel: 020/268-716

Međunarodni centar za genetski inženjering i biotehnologiju (ICGEB), sa sjedištem u Trstu, osnovan je u okviru zajedničkog sistema Ujedinjenih nacija, kao Centar uspješnosti za istraživanje i treninge u oblasti molekularne biologije. Posvećen je rješavanju nekih od ključnih problema koji se tiču zdravlja, ishrane, poljoprivrede, životne sredine i industrijskog razvoja. Pored Trsta, ICGEB laboratorije nalaze se i u Nju Delhiju i Kejptaunu uz mrežu preko 40 povezanih centara širom svijeta čije su istraživačke aktivnosti koordinisane što značajno doprinosi i razvoju mobilnosti.

Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?