- Влада Црне Горе
Министарство пољопривреде, АНО и НБОЦГ организују ...
Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива
Министарство пољопривреде, АНО и НБОЦГ организују Конференцију „Осигурање у пољопривреди“
Објављено: 14.10.2014. • 23:50 Аутор: Министарство пољопривреде и руралног развоја / Биро за односе с јавношћу
Министарство пољопривреде и руралног развоја, Национални биро осигуравача (НБОЦГ) и Агенција за надзор осигурања (АНО) организују сјутра, 15. октобра у Подгорици, Конференцију „Осигурање у пољопривреди“.
Циљ скупа је потреба да се укаже на важност осигурања у пољопривреди, чији је основни задатак покривање губитака пољопривредних произвођача усљед неповољних временских прилика и осталих ризика којима је изложена ова привредна грана. Пољопривредно осигурање није универзално рјешење за све ризике у пољопривреди, нити може бити замјена за поштовање стандарда квалитетног управљања производњом, али је једна од кључних мјера у смањивању ризика са којима се пољопривредници суочавају.
Конференцију, која ће почети у 09,30 сати у хотелу „Рамада“, отвориће министар пољопривреде и руралног развоја проф.др Петар Ивановић. Поздравну ријеч имаће предсједник Савјета АНО Бранко Вујовић и предсједник Скупштине НБОЦГ Раденко Пурић.
Представници: Свјетске банке, Европске комисије, осигуравајућег друштва Еуропа Ре, турског осигуравајућег пула (ТАРСИМ), као и Заваровалнице Триглав, Ловћен осигурања, Хидрометеоролошког Завода Црне Горе и ЦКБ презентираће учесницима конференције потенцијале, искуства и трендове у овој врсти осигурања.
Конференција ће бити прилика да црногорски пољопривредни произвођачи, који ће бити присутни у значајном броју, добију потребне информације о предностима осигурања, али и да изложе своја искуства у тој области.
Министарство пољопривреде и руралног развоја / Биро за односе с јавношћу
Везани чланци:
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?
