- Влада Црне Горе
Врбенски у разговору са Ђукановићем: Црна Гора је ...
Врбенски у разговору са Ђукановићем: Црна Гора је примјер интегрисаног модела дјеловања, на који су УН поносне

Црна Гора је постала примјер интегрисаног модела дјеловања, који је препознат и на глобалном плану, на који су Уједињене нације поносне - истакао је главни координатор УН система и стални представник УНДП у Црној Гори Растислав Врбенски, током његове опроштајне посјете код предсједника Владе Мила Ђукановића. Врбенски је нагласио и значај личне подршке коју је предсједник Владе давао развоју сарадње са системом Уједнињених Нација.
Премијер Ђукановић је истакао да континуирана сарадња, разумијевање и сагласност о заједничким пројектима и остварени резултати представљају добар темељ за додатно унапређење односа између Уједињених нација и Црне Горе у наредном периоду.Истовремено је изразио захвалност за висок ниво остварене сарадње за вријеме мандата главног координатора Врбенског.
У разговору је указано и на синергију програма система УН-а са преговорима о приступању ЕУ, што је додатно допринијело квалитету и успјешности сарадње.
Биро за односе с јавношћу
