Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Реаговање: Неопходно бар елементарно информисање подносилаца кривичне пријаве

Објављено: 06.07.2016. 22:12 Аутор: Министарство одрживог развоја и туризма

У вези са данашњом пресс конференцијом одборника Демократског фронта из Будве, Стевана Џаковића и Божидара Вујичића, обавјештавамо јавност да министар одрживог развоја и туризма Бранимир Гвозденовић није предсједник Тендерске комисије за валоризацију локалитета Буљарице.

По том основу, кривична пријава коју су поднијели одборници Демократског фронта, а о чему су медији извјестили јавност је, благо речено, неоснована, па и парадоксална.

Имајући у виду поменуту чињеницу, јасно је да ће одбацивање кривичне пријаве бити посљедица поменуте елементарне нетачности на којој је пријава заснована, а не, како то антиципативно манипулишу подносиоци пријаве, због тобожње "партијске зависности тужилаштва".

С обзиром на то да је ово ко зна која у низу пријава истих иницијатора са једнако ваљаном правном аргументацијом какву имамо и у овом случају, очигледно је да се ради о злоупотреби уставних слобода у манипулативне сврхе, са јасним политичким импликацијама. То је видљиво и из најаве подносилаца пријаве по којој ће Тужилаштво одбити процесуирање пријаве "јер је партијски зависно".

Иоле озбиљан приступ било којој правној радњи би морао подразумијевати бар елементарно информисање подносилаца кривичне пријаве. У овом случају, то минимално значи упознавање са саставом Тендерске комисије, што је јавна информација, доступна на сајту Савјета за приватизацију и капиталне пројекте. Ако се та чињеница игнорише, јасно је да се не ради о намјери да се иницира неки правни поступак, него да се привуче медијска пажња, ради дискредитације одређених особа.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?