Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Саопштење: Предсједник Владе РЦГ Мило Ђукановић разговарао са предсједником Собрања Републике Македоније Љупчом Јордановским

Објављено: 31.05.2006. 20:20 Аутор: Насловна страна
Предсједник Владе Републике Црне Горе Мило Дјукановић, разговарао је данас у Подгорици са предсједником Собрања Републике Македоније Љупчом Јордановским, који борави у посјети Црној Гори.

Предсједник Јордановски је у име Собрања, македонског руководства и у своје име, честитао на успјешно спроведеном референдумском процесу и оствареном референдумнском резулатату, којим је обновљена пуна државност Црне Горе.

Захваљујући на честиткама, премијер Дјукановић је нагласио да стицање независности омогућава Црној Гори да управља својом судбином и у потпуности преузме одговорност за своју европску будућност. Он је изразио увјерење да ће обнова црногорске државности допринијети даљој стабилизацији прилика у региону, успостављању односа са Србијом на здравим основама и убрзавању интеграције читавог региона у европске и трансатлантске структуре.
Изражено је задовољство развојем традиционално пријатељских односа измедју двије земље и истакнута спремност за унапредјење сарадње у различитим областима, прије свега на плану економије, с обзиром на комплементарност привреда двије земље.

Оцијењено је да веома добри односи Црне Горе и Македоније на најбољи начин доприносе стабилности региона, бржем остваривању развојних циљева обије земље и њиховој интеграцији у савремене медјународне токове.

Премијер је, такодје, обавијестио господина Јордановског о економским токовима у Републици у претходном периоду, оствареној макроеко-номској стабилности која се унапредјује трећу годину за редом. То се, прије свега, односи на подручје туризма и директних страних улагања, која се реализују не само кроз процес приватизације већ и нових инвестиција, а значајна остварења су постигнута и у области инфраструктуре. Планови за наредни период се, у првом реду, односе на даље активности у правцу приближавања европским и евроатлантским интеграцијама, тј. закључивању Споразума о стабилизацији и асоцијацији са Европском унијом и стицању чланства у програм НАТО "Партнерство за мир" до краја текуће годне.

Обострана је оцјена да ће посјета господина Јордановског дати нови подстицај односима и сарадњи измедју двије земље, што је од значаја и за регион у цјелини.
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?