- Почетна
Министарство регионално-инвестиционог развоја и сарадње са невладиним организацијама Црна Гора и Покрајина Штајерска јачају партнерство...
Црна Гора и Покрајина Штајерска јачају партнерство за равномјеран развој и нове инвестиције

Министар Ернад Суљевић састао се са аустријском делегацијом коју је предводила замјеница гувернера Покрајине Штајерске Мануела Кхом.
Састанак је био прилика за представљање развојних приоритета Црне Горе, инвестиционих потенцијала државе, као и размјену искустава у областима регионалног развоја, бизнис зона и креирања повољнијег амбијента за инвеститоре.
Црна Гора жели да кроз сарадњу са Покрајином Штајерском размијени искуства и преузме примјере добре европске праксе у области равномјерног регионалног развоја и привлачења страних инвестиција. Штајерска је кроз године успјешно смањивала регионалне разлике и развијала мање развијене средине, а управо су та искуства од посебног значаја за Црну Гору у процесу европских интеграција. Наш циљ је да створимо једнаке развојне шансе за све крајеве државе и обезбиједимо одржив економски раст који ће бити на корист свим грађанима, казао је министар Суљевић.
Замјеница гувернера Штајерске Мануела Кхом поручила је да Штајерска Црну Гору види као поузданог партнера са значајним развојним потенцијалима, истичући да постоји велики простор за продубљивање сарадње, посебно у областима регионалног развоја, инвестиција и размјене добрих европских пракси.
Заједнички циљ је јачање сарадње која ће допринијети одрживом развоју, већој конкурентности и стварању нових развојних прилика за грађане и привреду.

