ДАНИ ДИЈАСПОРЕ У ПЛАВУ: Бизнис форум под називом „Дијаспора као ресурс локалног развоја“

Објављено: 29.07.2025. 09:45 Аутор: МДИ

У организацији Министарства дијаспоре и Општине Плав, у сриједу 30. јула 2025. године биће одржан Бизнис форум под називом „Дијаспора као ресурс локалног развоја“.

Догађај ће се одржати у просторијама Центра за културу Плав, са почетком у 12 часова, а окупиће високе представнике државних институција, привреде и цивилног сектора, као и истакнуте представнике дијаспоре.

На Бизнис форуму панелисти ће бити министар дијаспоре Мирсад Аземовић, предсједник Општине Плав Нихад Цановић, министар социјалног старања, бриге о породици и демографије Дамир Гутић, државни секретар у Министарству јавних радова Марко Јокић, генерални директор Директората за пољопривреду у Министарству пољопривреде,шумарства и водопривреде Мирослав Цимбаљевић, в.д. генералне директорице Директората за развој туристичке дестинације и стратешког планирања у Министарству туризма, Оливера Благојевић и помоћница директорице Агенције за инвестиције Црне Горе, Мерлина Тошић Шахмановић.

Кроз умрежавање домаћих институција, привредника и представника дијаспоре, Бизнис форум има за циљ да отвори простор за сарадњу у областима инвестиција, трансфера знања, подршке локалном предузетништву и запошљавању. Фокус је на креирању конкретних модела укључивања дијаспоре у развојне процесе, посебно у сјеверном дијелу Црне Горе, гдје постоји потреба за додатним развојним импулсима и стратешким партнерствима.

У вечерњим часовима планирана је централна прослава на Градском тргу са почетком у 20:00х, након чега ће бити уприличен музички програм
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?