- Почетна
Министарство јавне управе Дукај и Савјет Европе за снажније партнерство са ц...
Дукај и Савјет Европе за снажније партнерство са цивилним друштвом

Министар јавне управе, мр Marash Dukaj, састао се са Gerhardom Ermichersom, предсједником Конференције међународних невладиних организација Савјета Европе (CINGO), и члановима делегације, са којима је разговарао о унапређењу сарадње између јавне управе и организација цивилног друштва.
Током састанка размотрени су изазови и могућности за даље јачање грађанског простора, унапређење партиципативне демократије и активније укључивање грађана у процесе доношења одлука, у складу са европским стандардима.
Министар Дукај истакао је да Министарство јавне управе остаје посвећено стварању подстицајног окружења за рад организација цивилног друштва и њиховом активном учешћу у креирању јавних политика.
„Снажно цивилно друштво је неизоставан партнер у изградњи отворених, транспарентних и одговорних институција. Наш циљ је да кроз дијалог и партнерство додатно оснажимо учешће грађана у доношењу одлука које обликују будућност Црне Горе“, поручио је министар Дукај.
Саговорници су оцијенили да су континуирани дијалог, међусобно повјерење и заједничка одговорност кључни за даље јачање демократских процеса и развој инклузивног друштва.

