- Влада Црне Горе
Министарство европских послова Европски дан у Тивту
Европски дан у Тивту
Министарка европских послова Маида Горчевић са сарадницима боравиће у понедељак, 14. априла 2025. године у радној посјети Општини Тиват.
Посјета је дио пројекта „EU4ME – Подршка комуницирању процеса европске интеграције“, а програмом је предвиђен састанак са предсједником Општине Жељком Комненовићем његовим сарадницима.
Током посјете Тивту, министарка Горчевић ће присуствовати радионици за дјецу у Јавној предшколској установи „Бамби“, под називом Рециклажа у боји: Чувамо природу, чији је циљ едукација најмлађих о значају заштите животне средине, рециклажи пластике и правилном одлагању отпада.
Европски дан у Тивту ће бити прилика да министарка европских послова, заједно са предсједником Општине Тиват обиђе Средњу мјешовиту школу „Младост“, гдје је у оквиру Interreg IPA пројекта „CUHaCHA“ опремљена професионална кухиња за практичну обуку ученика угоститељског смјера. Ученици ће имати прилику да разговарају са министарком Горчевић и предсједником Општине.
Агенда:
09:30 – 10:15 Састанак са представницима Општине Тиват (Трг Магнолија 1)
10:20 – 10:40 Посјета ЈПУ „Бамби“ и радионица за дјецу: Рециклажа у боји: Чувамо природу
10:50 – 12:50 Посјета ЈУ СМШ „Младост“ – обилазак професионалне кухиње и дружење са ученицима
13:00 – 13:15 Изјаве за медије (СМШ „Младост“, Јадранска магистрала бб)
Након посјете биће припремљено саопштење за јавност и обезбијеђени фото и видео материјали.
