Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Ибрахимовић са представницима менаџмента и члановима одбора директора TO Montenegro

Објављено: 08.12.2022. 09:03 Аутор: Министарство капиталних инвестиција

Потпредсједник Владе за регионални развој и министар капиталних инвестиција мр Ервин Ибрахимовић и државни секретар Адмир Шахмановић са сарадницима, посјетили су сједише компаније TO Montenegro гдје су се састали са представницима менаџмента и члановима одбора директора како би разговарали о отвореним питањима у националној авио-компанији, али и плановима руководства за наредни период.

На почетку састанка предсједник Одбора директора Павле Љесар и в.д. директорица Драгана Франтов представили су резултате пословања компаније у овој години, са освртом на успјешно пословање током туристичке сезоне. Како су представници менаџмента указали, уз сва ограничења и отежане услове пословања, компанија се може похвалити добрим резултатима, тако је у овој години превезено 350 хиљада путника. Данашњи разговор је била прилика да саговорници размијене ставове везано за изазове пред којима је ова компанија, али и о одређеним моделима превазилажења ситуације у којој се налази. Као млада компанија, која се са ограниченом и недовољно развијеном флотом бори за своје тржиште, TO Montenegro има потенцијала да се развија, али је за реализацију инвестиционо развојног плана потребна подршка државе. Према подацима које су представили из менаџемнта компаније, чињеница је да су и много веће националне авио-компаније услије кризе изазване наприје појавом пандемије COVID-19, а затим и енергетском кризом која је и даље актуелна, одржале своје пословање уз државну помоћ. 

Уз све изазове са којима се суочава компанија, охрабрују подаци које сам данас имао прилике да чујем, али и оптимизам и амбиција коју показује менаџмент националног авио-превозника. Сви смо свјесни колико је за Црну Гору, као туристичку дестинацију, важно да буде саобраћајно квалитетно повезана, нарочито када је у питању ваздушни саобраћај и авио-доступност наше државе током читаве године. Ту дилеме нема, међутим, очекујем да, уз институционалну подршку Министарства капиталних инвестиција, уз озбиљну аргументацију и квалитетан елаборат који би размотрили са Агенцијом за заштиту конкуренције предложите модел изласка из кризе, користећи механизме који су у оквиру законске регулативе, нагласио је Ибрахимовић додајући да је позитиван податак да компанија своје обавезе испуњава правовремено, нарочито када су у питању обавезе према Аеродромима ЦГ.

На крају желим да истакнем да је за питање будућег функционисања националног авио-превозника потребно системско рјешење, које мора бити базирано на рационалним и реалним плановима јер нас искуства из прошлости додатно обавезују на позорност код доношења одлуке о даљем одрживом пословању компаније, закључио је Ибрахимовић.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?