- Почетна
Министарство дијаспоре Министар дијаспоре Аземовић састао се са амбасадор...
Министар дијаспоре Аземовић састао се са амбасадором Мађарске, Њ. Е. Петером Хетеијем

Амбасадор Хетеи захвалио је министру Аземовићу на пријему и нагласио да Мађарска у потпуности подржава чланство Црне Горе у Европској унији. Истакао је да је Црна Гора остварила значајан напредак у процесу европских интеграција, оцијенивши да је њен успјех од великог значаја не само за Црну Гору, већ и за стабилност и европску перспективу цијелог региона Западног Балкана.
Он је посебно истакао важну улогу Министарства дијаспоре у процесу европских интеграција, наглашавајући да снажна повезаност са дијаспором доприноси укупном развоју државе.
Говорећи о економској сарадњи, амбасадор Хетеи подсјетио је на значајне мађарске инвестиције у Црној Гори.
Министар Аземовић захвалио је амбасадору на ријечима подршке и истакао да Црна Гора, има једну од најбројнијих дијаспора у региону, која представља важан развојни потенцијал државе.
Он је нагласио да Црна Гора интензивно ради на испуњавању свих обавеза из процеса приступања Европској унији, са јасним циљем да буде у потпуности спремна за пуноправно чланство.
Министар је захвалио Мађарској што је препознала Црну Гору као поуздану дестинацију за улагања, истичући да постоји значајан простор за даље унапређење економске сарадње, посебно у областима туризма, пољопривреде, инфраструктуре и других стратешких грана развоја. Нагласио је да дијаспора представља важан мост за привлачење нових инвестиција и јачање економских веза са иностранством.
Амбасадор Хетеи поновио је да ће Мађарска наставити да пружа пуну подршку европским интеграцијама Црне Горе, те да ће и убудуће снажно заговарати њено чланство у Европској унији. Такође је изразио спремност да, кроз размјену искустава пружи подршку Министарству дијаспоре.
Саговорници су се сагласили да постоје бројне могућности за даље унапређење сарадње између Црне Горе и Мађарске, како на политичком и економском плану, тако и у области сарадње са дијаспором.

