Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Министар Драгослав Шћекић разговарао са колегом Зораном Миљањићем

Објављено: 13.06.2022. 15:34 Аутор: ПР Служба Министарства здравља

Против корупције се треба борити системски, стварањем озбиљног законодавног и институционалног оквира

Нулта стопа толеранције на корупцију и одлучна борба против ове појаве, која је деценијама уназад ушла у све поре институција и друштва, задатак је којим ће се озбиљно бавити Влада Црне Горе у наредном периоду, оцијењено је на састанку министра здравља Драгослава Шћекића са колегом Зораном Миљањићем, министром без портфеља, у чијој је надлежности праћење спровођења политике у области борбе против корупције.

Министар Миљанић је истакао да планирано доношење националне стратегијје за борбу против корупције, у чијој изради ће учествовати представиници свих институција, привреде и дио невладиних организација које су се својим радом доказале у овој области. Поред тога, према његовим ријечима, у наредном периоду планирано је формирање националног савјета за борбу против корупције, који ће, чинити представници ширег опсега институција из области у којима постоји сумња на корупцију, јер, према његовим ријечима, корупција се може искоријенити само учешћем свих чинилаца друштва.

С обзиром да је у протеклом периоду здравствени систем врло често био предмет сумње на корупцију на различитим нивоима, министар Шћекић је нагласио да је потребно озбиљно приступити преиспитивању свих сегмената који се препознају као могући моменти коруптивног понашања. Он је дао пуну подршку доношењу стратешких докумената и формирању националног савјета, јер се, како је нагласио, проблему корупције и организованог криминала, како у осталим сегментима друштва, тако и у здравственом систему, мора приступити на најодговорнији начин.

„Озбиљно и конкретно се морамо бавити овим проблемом, сви у оквиру здравственог система, али и остали надлежни органи, јер морамо показати озбиљност, како због нас самих, тако и због остваривања нашег пута приступању Европској унији“, истакао је министар Шћекић.

Министри су се сагласили да је неопходно преиспитати законска решења и  измијенити законску регулативу која се односи на област корупције и која је можда омогућила да се у појединим областима корупција практично озваничи, што је недопустиво и не смије се више толерисати. Они су закључили да се против корупције треба борити системски и да се стварањем озбиљног законодавног и институциолналног оквира, уз активно учешће свих релевантних судионика, може доћи до резултата, а то је свакако друштво без корупције.
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?