- Влада Црне Горе
Министарство социјалног старања, бриге о породици и демографије Министар Гутић посјетио ЈУ Завод "Комански мост" и...
Министар Гутић посјетио ЈУ Завод "Комански мост" и Завод за социјалну и дјечју заштиту

Министар социјалног старања, бриге о породици и демографије Дамир Гутић, са сарадницом Мерсидом Аљићевић, посјетио је ЈУ Завод "Комански мост" и Завод за социјалну и дјечју заштиту.
Посјета ЈУ Завод "Комански мост" имала је за циљ упознавање министра са радом установе и разговор са запосленима о изазовима с којима се свакодневно сусрећу.
Министар је имао прилику да види услове у којима корисници бораве, као и да се упозна са организацијом и начином рада запослених. Током састанка са директорицом Недом Вукотић, министар је истакао важност пружања квалитетних услуга и унапређења услова за кориснике.
Једна од кључних тема била је дефицит медицинског особља, који представља озбиљан изазов за пружање адекватне бриге корисницима. На састанку се разговарало о тренутним активностима установе, потребама за додатним запошљавањем и обуком особља, као и развоју услуге становања уз подршку, која је намијењена овој категорији корисника.
Министар је обишао просторије установе и сусрео се с корисницима током обављања њихових дневних активности. Из разговора са запосленима и директорицом, министар је изразио очекивања да ће се унаприједити постојеће услуге и развити нове, чиме ће се обезбиједити квалитетнија подршка и ефикасност у раду. Такође, створиће се услови за деинституционализацију корисника који су у могућности да се осамостале за живот у заједници.
Током састанка са запосленима, они су изразили очекивања за повећање коефицијената зарада, с посебним нагласком на потребу изједначавања плата с другим професијама, попут здравства и просвјете. Овај захтјев има за циљ спрјечавање одлива дефицитарних кадрова из социјалне заштите у друге ресоре.

Након посјете Команском мосту, министар је посјетио Завод за социјалну и дјечју заштиту, гдје се састао са в. д. директорице Аном Кулић Ратковић. Током састанка, министар је изразио очекивања да ће Завод спровести планиране активности и показати више иницијатива за унапређење система социјалне и дјечје заштите. Било је речи о кључним питањима, укључујући унапређење процедура и ресурса, како би се обезбиједио бољи квалитет социјалне и дјечје заштите.
Заједно морамо радити на јачању система социјалне заштите како бисмо осигурали бољу будућност за све наше кориснике. Наша посвећеност овој мисији је неупитна, изјавио је министар на крају посјете.
