- Почетна
Министарство јавне управе Обиљежавање Међународног дана јавне управе
Обиљежавање Међународног дана јавне управе

Министарство јавне управе обиљежиће Међународни дан јавне управе у петак, 26. јуна 2026. године.
Догађај ће бити одржан у хотелу Хилтон (Sky Bar) у Подгорици, са почетком у 20.00 часова.
Присутнима ће се обратити потпредсједник Владе за политички систем, правосуђе и антикорупцију мр Момо Копривица, министар јавне управе мр Marash Dukaj, директор Управе за људске ресурсе, Агрон М. Цамај и в.д директорице ReSPA-е , Јелена Мрдак.
На свечаности ће бити додијељене захвалнице најбољим службеницама и службеницима јавне управе
Скупштина Уједињених нација прогласила је 2003. године 23. јун Међународним даном јавне управе, с циљем промовисања значаја јавне администрације и њеног доприноса развоју друштва на локалном, националном и глобалном нивоу.
Обиљежавање Међународног дана јавне управе представља прилику за промоцију принципа и вриједности на којима почива рад јавне управе, афирмацију улоге јавних службеника у пружању квалитетних услуга грађанима, као и подстицање младих да своју професионалну будућност граде у јавном сектору.

