Радуновић - Имамура: Јапан наставља да подржава европски пут Црне Горе

Министар просторног планирања, урбанизма и државне имовине Славен Радуновић састао се данас са амбасадором Јапана у Црној Гори, Њ. Е. Акиром Имамуром.

Амбасадор Имамура је изразио жељу да се информише о кључним активностима у надлежности Министарства, нарочито у контексту заштите животне средине, сарадњи са локалним самоуправама, као и питањима управљања државном имовином, те подсјетио министра на подршку коју Влада Јапана пружа институцијама локалне управе у Црној Гори.

Министар Радуновић је информисао амбасадора о динамичним и интензивним активностима Владе на имплементацији Реформске агенде, кључног инструмента подршке која ће омогућити убрзање интеграције Црне Горе у Европску унију. У том контексту амбасадор Имамура је истакао да је Влада Јапана подржавала европски пут Црне Горе од самог почетка тих процеса, те поновио спремност ове државе да подршку настави да пружа и у будућности.

mdup

Амбасадор је најавио да ће, одмах након Националног дана Црне Горе Свјетској изложби Еxпо Осака, 26. маја 2025. године, бити организован пословни форум и изразио очекивање да ће тај догађај допринијети унапређењу пословне сарадње Црне Горе и Јапана.

Коначно, амбасадор Имамура је министру Радуновићу уручио позивно писмо, упућено од стране министра за земљишну, инфраструктурну, саобраћајну и туристичку политику, министра пољопривреде, шумарства и рударства, као и министра привреде, трговине и индустрије Јапана, за учешће на Међународној хортикултурној изложби “Греен Еxпо 2027”, која ће се одржати у Јокохами, истичући да би то била добра прилика да Црна Гора презентује своју повезаност са климатском и еколошком агендом, промовише домаћи аграр и оствари приступ најновијим достигнућима у хортикултури, климатској отпорности и напредним технологијама у служби природе.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?