Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

У Никшићу се одржавају дани Хитне медицинске помоћи

Објављено: 24.09.2021. 13:27 Аутор: ПР Служба Министарства здравља

У Никшићу се одржавају дани Хитне медицинске помоћи

Др Боровинић Бојовић: Појачаћемо све једнице Хитне медицинске помоћи, како би грађани имали квалитетнију здравствену услугу

Хитна медицинска помоћ једна је од најважнијих карика сваког здравственог система, огледало његовог квалитета, успјешности и ефикасности и због тога је задатак и циљ Министарства здравља да се у сарадњи са менаџментом Завода за хитну медицинску помоћ  све јединице на територији државе максимално појачају и унаприједе услови за рад и пружање помоћи, како би грађани имали бољу, квалитетнију и превасходно бржу здравствену услугу, казала је министарка здравља др Јелена Боровинић Бојовић поводом  дана Хитне медицинске помоћи, који се одржавају у Никшићу .

''Љекарски тимови хитне помоћи први су уз пацијенте и њихове породице када треба реаговати одмах и хитно, на терену или у амбуланти. Ту су да помогну, збрину, ублаже бол када је најтеже, у болести или несрећи, да пруже здравствену заштиту, увијек брзо, професионално, али и брижно, осјећајно, са разумијевањем'' поручила је министарка.

Др Боровинић Бојовић је казала да екипе Хитне помоћи у Црној Гори настоје да сваком грађанину пруже потребну медицинску помоћ те да захваљујући њиховом пожртвовању и напорима, успијевају у томе, јер је систем, како је додала, већ деценијама нефункционалан, са доста мањкавости, недостатком просторних, технолошких и кадровских капацитета.

''На територији Црне Горе имамо 21 јединицу Хитне помоћи, а један од наших основних циљева, као што смо и обећали нашим грађанима и грађанкама, јесте отварање јединица Хитне медицинске помоћи у општинама: Тузи, Петњица, Шавник, Плужне и Гусиње, што је планирано да се реализује до краја ове године'' најавила је министарка здравља.

Током уводног обраћања , министарка је казала и да је планирана  стандардизација дијагностичких и терапијских процедура, што је, како је нагласила, претпоставка доброг функционисања Хитне медицинске помоћи, јер пацијент ту, уколико за то постоје јасно дефинисане индикације, треба да добије комплетну здравствену услугу од лабораторије, ултразвука, рентгена.

''Поред тога, у сарадњи са УНДП-ом, у току су активности на развијању новог софтвера за потребе Завода за хитну медицинску помоћ, вриједног преко 100 000 еура, а покренута је и процедура за набавку 12 амбулантних возила, чиме ће се значајно допринијети ефикасности рада овог сегмента здравственог система '' саопштила је др Боровинић Бојовић.

Она је поручила да је основни циљ  ових активности  да сви грађани, без обзира у којој општини живе и да ли су у строгом центру града или у најудаљенијем руралном дијелу општине, имају једнак квалитет и ниво здравствене заштите.

Галерија

gallery.media[0].alt
1/1 Фото: ПР Служба Министарства здравља
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?