Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

За чланове Одбора повјереника у Будви пријавио се 31 кандидат

Објављено: 01.04.2022. 13:28

Влада Црне Горе донијела је Одлуку о распуштању Скупштине општине Будва и именовала Одбор повјереника на предлог Министарства јавне управе, дигиталног друштва и медија.

Процес одабира и именовања, који је водила министарка јавне управе, дигиталног друштва и медија Тамара Срзентић, текао је транспарентно и на принципима непристрасног и објективног избора стручних, мотивисаних и угледних кандидата.

“Посебно смо имали намјеру да мотивишемо грађанке и грађане Будве, који најбоље познају проблеме и прилике за развој свог града да се пријаве и конкретним дјеловањем учине нешто добро за своју локалну заједницу. Снажно вјерујем да смо изабрали изузетно добре кандидате, који ће у кратком периоду учинити да локалне институције функционишу нормално, да грађани буду задовољни и да остварују своја права на основу одлука које Одбор донесе. Одбор повјереника ће у Министарству имати партнера и снажну подршку у њиховом раду”, истакла је министарка Срзентић.

Саопштено је да се на отворени јавни позив, у врло кратком року, пријавио чак 31 кандидат, са импресивним биографијама и професионалним искуствима.

“Такав одзив недвосмислено показује да су грађани Будве имали повјерење у непристрасност и објективност процеса, што је био додатни мотив и обавеза више да за чланове Одбора повјереника у општини Будва буду изабрани најбољи кандидати”, истакли су из Министарства јавне управе, дигиталног друштва и медија.

Како су објаснили, процес селекције кандидата за Одбор повјереника за општину Будва текао је у двије фазе.

“Прва фаза подразумијевала је анализу достављених одговора на сет питања у вези са радом Одбора повјереника и стањем у општини Будва, као и пратећих пропратних докумената, на бази којих је изабрано 13 кандидата са којима је обављен интервју. Структурирани интервју водила је министарка Срзентић са својим тимом, на начин да су свим кандидатима постављена иста питања са циљем објективног испитивања искуства, знања и вјештина кандидата”, навели су из Министарства јавне управе, дигиталног друштва и медија.

Појаснили су да се први сет питања односио на искуство и знање у области за које је Одбор надлежан, а након тога су постављена ситуациона питања са циљем провјере компетенција кандидата, као и реакција и сналажења у одређеним изазовним ситуацијама са којима ће се Одбор повјереника суочавати у свом будућем раду.

Трећи сегмент интервјуа, посебно важан, подразумијевао је испитивање лидерског стила и “софт” вјештина, принципа и вриједности кандидата којима би допринијели тиму и раду Одбора.

Основни принципи којима се Министарство јавне управе, дигиталног друштва и медија руководило при одабиру чланова Одбора били су, како је саопштено, знање, искуство, лидерски стил и вриједности које кандидати афирмишу и у складу са којим професионално дјелују. Зато је овај процес резултирао избором тима људи са разноликим професионалним искуством, вјештинама и перспективама.

Функцију Скупштине општине Будва, до њеног конституисања, вршиће Одбор повјереника, у саставу:

  • Соња Вукићевић, дипл. машински инжењер, грађанка Будве,
  • Мишко Рађеновић, др доцент у туризму, грађанин Будве,
  • Саша Унчанин, запослени у локалној администрацији,
  • Снежана Мугоша, представница Министарства финансија и социјалног старања,
  • Радмила Лаиновић, представница Министарства екологије, просторног планирања и урбанизма.

Три члана Одбора повјереника изабрана су са локалног нивоа, од чега су двоје грађани Будве, а један члан је запослен у локалној администрацији, док су испред Владе Црне Горе именоване двије чланице које се у свом професионалном раду и оквиру својих надлежности баве системом и питањима локалне самоуправе

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?