Krivična prijava protiv jedne osobe zbog izazivanja opšte opasnosti u Bijelom Polju, nepažljivim rukovanjem oružjem ispalio hitac iz lovačke puške koji je pogodio njegovog brata

Objavljeno: 26.01.2026. 09:45 Autor: Uprava policije

Policijski službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“, Odjeljenja bezbjednosti Bijelo Polje su u veoma kratkom roku rasvijetlili događaj u kojem je jedno lice zadobilo povredu i podnijeli krivičnu prijavu protiv jedne osobe.

Naime, postupajući po informaciji da se u bolnici u Bijelom Polju na ukazivanje ljekarske pomoći javilo lice sa povredom u predjelu butine koju je zadobio od zalutalog pušćanog zrna, službenici bjelopoljske policije preduzeli su hitne mjere i radnje i na osnovu operativnih aktivnosti na terenu, rasvijetlili ovaj događaj i podnijeli krivičnu prijavu protiv jednog lica.

Naime, zbog sumnje da je izvršio krivično djelo izazivanje opšte opasnosti, kako je ovo djelo kvalifikovano od strane tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju koji je upoznat sa događajem, krivična prijava podnijeta je protiv S.B.

Sumnja se da je S.B. ovo djelo izvršio na način što je, dok se nalazio u lovu sa svojim bratom, postupajući krajnje nepažljivo i suprotno pravilima bezbjednog rukovanja oružjem, u namjeri da usmrti psa lutalicu sa udaljenosti od oko 150 metara, ispalio hitac iz lovačke puške, usljed čega je pogodio oštećeno lice – brata, u predjelu butine, nanijevši mu tjelesne povrede opisane u izvještaju ljekara specijaliste.

Od lica S.B. je oduzeta puška marke „Franchi“,model Affinity Anniversario, kalibra 12 mm, sa 16 komada patrona istog kalibra, dok je od njegovog brata oduzeta lovačka puška marke „Benelli“, model Montefeltro, kalibra 12 mm, sa 13 komada patrona.

Oduzeto oružje će biti predato nadležnom organu radi vođenja upravnog postupka sa predlogom za trajno oduzimanje oružja.

Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“ nastavljaju sa neselektivnim i pravovremenim preduzimanjem mjera i radnji iz svoje nadležnosti u cilju rasvjetljavanja svih oblika kriminaliteta, radi zaštite bezbjednosti građana i njihove imovine.

Da li vam je sadržaj ove stranice bio od koristi?