- Početna
Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija Završeni radovi na energetskoj rekonstrukciji OŠ „...
Završeni radovi na energetskoj rekonstrukciji OŠ „Risto Ratković“ u Bijelom Polju

U okviru projekta „Promocija energetske efikasnosti u javnim zgradama Crne Gore“ (PEEPB), završeni su radovi na energetskoj rekonstrukciji još jedne osnovne škole, ovog puta na sjeveru Crne Gore, OŠ „Risto Ratković“ u Bijelom Polju.
Ova škola dio je Klastera IV projekta, koji se sprovodi u okviru Regionalnog programa energetske efikasnosti za Zapadni Balkan (REEP), a realizuje se uz finansijsku podršku Evropske unije i Njemačke razvojne banke (KfW), te uz doprinos Vlade Crne Gore, a nosilac projekta je Ministarstvo energetike i rudarstva.
Tim povodom, ministar energetike i rudarstva Admir Šahmanović i ministarka prosvjete, nauke i inovacija prof.dr Anđela Jakšić-Stojanović, posjetili su OŠ „Risto Ratković” i iz prve ruke se uvjerili u rezultate obnove, kvalitet radova i razgovarali sa nastavnicima i nastavnim osobljem.
„Ponosan sam što danas stojim ispred OŠ „Risto Ratković“ — škole koja je postala dio zelene Crne Gore. Radovi su gotovi, a mjere su implementirane — od termoizolacije do modernizovanih sistema grijanja. Iza svake cifre o uštedi energije stoji dijete koje više neće sjediti u hladnoj učionici, nastavnik koji može da se posveti nastavi, a ne borbi s neuslovnim prostorom. Ulažemo u djecu jer su oni u suštini naša najvažnija investicija. Posebno mi je drago što program nastavljamo na sjeveru i što je ovo još jedna u nizu školskih ustanova koju smo modernizovati i omogućili djacima i nastavnicima kvalitetne uslove za boravak i obavljanje nastave," istakao je ministar Šahmanović.
Ministarka prosvjete, nauke i inovacija, prof. dr Anđela Jakšić-Stojanović, istakla je tim povodom:
„Ova investicija je direktno ulaganje u budućnost Bijelog Polja i sjevera Crne Gore. Naši prosvjetni radnici i učenici konačno dobijaju bezbjedno i podsticajno okruženje u skladu sa standardima XXI vijeka, što će bez sumnje podići i kvalitet obrazovnog procesa. U saradnji sa Ministarstvom energetike i rudarstva i Ministarstvom javnih radova, nastavljamo intenzivno da radimo na unapređenju kvaliteta obrazovne infrastrukture kako bi svako dijete imalo adekvatne uslove za obrazovanje”

