- Почетна
Министарство просвјете, науке и иновација Завршени радови на енергетској реконструкцији ОШ „...
Завршени радови на енергетској реконструкцији ОШ „Ристо Ратковић“ у Бијелом Пољу

У оквиру пројекта „Промоција енергетске ефикасности у јавним зградама Црне Горе“ (ПЕЕПБ), завршени су радови на енергетској реконструкцији још једне основне школе, овог пута на сјеверу Црне Горе, ОШ „Ристо Ратковић“ у Бијелом Пољу.
Ова школа дио је Кластера ИВ пројекта, који се спроводи у оквиру Регионалног програма енергетске ефикасности за Западни Балкан (РЕЕП), а реализује се уз финансијску подршку Европске уније и Њемачке развојне банке (КфW), те уз допринос Владе Црне Горе, а носилац пројекта је Министарство енергетике и рударства.
Тим поводом, министар енергетике и рударства Адмир Шахмановић и министарка просвјете, науке и иновација проф.др Анђела Јакшић-Стојановић, посјетили су ОШ „Ристо Ратковић” и из прве руке се увјерили у резултате обнове, квалитет радова и разговарали са наставницима и наставним особљем.
„Поносан сам што данас стојим испред ОШ „Ристо Ратковић“ — школе која је постала дио зелене Црне Горе. Радови су готови, а мјере су имплементиране — од термоизолације до модернизованих система гријања. Иза сваке цифре о уштеди енергије стоји дијете које више неће сједити у хладној учионици, наставник који може да се посвети настави, а не борби с неусловним простором. Улажемо у дјецу јер су они у суштини наша најважнија инвестиција. Посебно ми је драго што програм настављамо на сјеверу и што је ово још једна у низу школских установа коју смо модернизовати и омогућили дјацима и наставницима квалитетне услове за боравак и обављање наставе," истакао је министар Шахмановић.
Министарка просвјете, науке и иновација, проф. др Анђела Јакшић-Стојановић, истакла је тим поводом:
„Ова инвестиција је директно улагање у будућност Бијелог Поља и сјевера Црне Горе. Наши просвјетни радници и ученици коначно добијају безбједно и подстицајно окружење у складу са стандардима XXИ вијека, што ће без сумње подићи и квалитет образовног процеса. У сарадњи са Министарством енергетике и рударства и Министарством јавних радова, настављамо интензивно да радимо на унапређењу квалитета образовне инфраструктуре како би свако дијете имало адекватне услове за образовање”

