Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Которска полиција расвијетлила три тешке крађе; слободе лишена два лица

Објављено: 17.08.2016. 22:45 Аутор: УП
Службеници Управе полиције МУП-а – Одјељења безбједности Котор, су лишили слободе Д.М. (36), држављанина Републике Србије, због сумње да је у марту ове године починио кривично дјело тешка крађа на штету три лица на територији Општине Котор.

Наиме, полицијски службеници сумњају да је Д.М. починио ово кривично дјело на штету три лица, 30. марта 2016. године у мјесту Ластва Грбаљска – Општина Котор, на начин што је употребом подесног средства провалио у унутрашњост једне занатско лимарске радње и отуђио кључеве од два возила и то пмв марке ,,Митцхубисхи цолт 1.3. инвите А/Ц“ београдских регистарских ознака, и пмв марке ,,ВW Поло 1.9 сди“ бјелопољских регистарских ознака која су била на паркингу испред радионице, док треће возило није успио да отуђи. Осумњичени је, како се сумња, након што је отуђио кључеве из радионице, возила ставио у погон а потом их одвезао у непознатом правцу.

О догађају је обавијештен државни тужилац у Основном државном тужилаштву у Котору који је догађај квалификовао као кривично дјело тешка крађа и наложио да се предузму све неопходне мјере и радње како би се починилац овог кривичног дјела идентификовао и лишио слободе.

Полицијски службеници су након извршених потребних вјештачења узорака са лица мјеста идентификовали осумњиченог и расписали локалну потрагу након чега је Д.М. лишен слободе.

Службеници ОБ Котор су након лишења слободе Д.М. привели надлежном тужиоцу уз посебан извјештај као допуну кривичне пријаве због основа сумње да је починио кривично дјело тешка крађа.

Полицијски службеници су, подсјећамо, пронашли једно возило у хаварисаном стању, док је друго возило пронађено на територији Тивта и враћено власнику.

Надаље, службеници ОБ Котор су расвијетлили још два кривична дјела тешка крађа почињена на штету рибарнице ,,Цогимар“ и због сумње да је починио ова два кривична дјела лишили слободе С.В. (53) из Никшића. Осумњичени је, како се сумња, у мјесту Љута на територији Котора у два наврата у наведеном објекту извршио провалну крађу и отуђио алкохолно пиће у вриједности од око 3 600 еура. О догађају је упознат ОДТ у Котору који се изјаснио о правној квалификацији дјела.
Након извршене криминалистичке обраде, полицијски службеници су идентификовали и лишили слободе С.В. који је, након лишења слободе уз кривичну пријаву приведен надлежном тужиоцу на даље поступање.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?