- Почетна
Министарство унутрашњих послова Бијело Поље: Полиција расвијетлила разбојништво у ...
Бијело Поље: Полиција расвијетлила разбојништво у кратком року; осумњичени ОИЛ лишен слободе истог дана
Службеници Регионалног центра безбједности „Сјевер” су, предузимајући хитне, координисане и свеобухватне оперативно – тактичке мјере и радње, у Бијелом Пољу расвијетлили кривично дјело разбојништво истог дана када је извршено, те идентификовали, лоцирали и лишили слободе осумњичено лице.
Полицијски службеници су лишили слободе оперативно интересантно лице М.М (24) из Бијелог Поља, који је вишеструки повратник у извршењу кривичних дјела.
Сумња се да је М.М. јуче, 25.06.2026. године, ушао у такси возило оштећеног лица, те да је током вожње, уз пријетњу хладним оружјем – ножем, од оштећеног захтијевао предају новца, након чега му је оштећени, у страху за своју безбједност, предао новац који је код себе имао, а М.М. је потом изашао из возила и удаљио се у непознатом правцу.
Брзим и ефикасним поступањем полицијских службеника, осумњичено лице је убрзо идентификовано, те истог дана у веома кратком року пронађено и доведене у полицијске просторије, уз прибављене материјалне доказе који указују на сумњу да је извршио предметно кривично дјело, након чега је лишено слободе.
Он ће, ће уз посебан извјештај као допуну кривичне пријаве, у законски прописаном року бити спроведен надлежном државном тужиоцу у Основном државном тужилаштву у Бијелом Пољу.
Полицијски службеници настављају са активностима усмјереним на сузбијање свих облика криминалитета и очување безбједности грађана и њихове имовине.

