Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Делегација МКИ на самиту “Партнерство за трансатлантску енергетску и климатску сарадњу”

Објављено: 22.09.2021. 11:00 Аутор: Министарство капиталних инвестиција

Делегација Министарства капиталних инвестиција на челу са министром Младеном Бојанићем и државним секретаром Марком Перуновићем, борави у Варшави гдје данас и сутра учествује на трећем министарском самиту “Партнерства за трансатлантску енергетску и климатску сарадњу” (П-ТЕЦЦ), коју организују Секретаријат за енергетику САД, Министарство за климу и животну средину Републике Пољске и Атлантски савјет.

Током првог дана самита, у оквиру бизнис форума, државни секретар Перуновић говорио је на тему “Шанса од 23 трилиона долара – Финансирање технологија са ниским учешћем ЦО2”, док ће министар Бојанић, на министарскоим дијелу самита, учествовати  на панелу “Сигурност енергетског снабдијевања”. Такође, делегација Министарства капиталних инвестиција ће имати више билатералних састанака са представницима других земаља као и са инвеститорима заинтересованим за улагања у енергетски сектор Црне Горе, посебно у обновљиве изворе енергије.

varsava

Канцеларија за међународне послове Секретаријата за  енергетику САД координира Партнерством за трансатлантску сарадњу у области енергије и климе (П-ТЕЦЦ), међународну платформу осмишљену да креаторима политике и актерима из цивилног друштва у Источној и Централној Европи обезбиједи ресурсе и техничке алате за изградњу безбједних, одрживих и еколошки прихватљивих енергетских система. Сједињене Америчке Државе и Европска унија заједно са укупно 22 европске земље дају подршку овој иницијативи у циљу подршке изградњи европске енергетске сигурности.

Varsava

Земље и организације које учествују у П-ТЕЦЦ-у су: Албанија, Аустрија, Босна и Херцеговина, Бугарска, Хрватска, Кипар, Чешка, Естонија, Европска унија, Грузија, Њемачка, Грчка, Мађарска, Летонија, Литванија, Молдавија, Црна Гора, Сјеверна Македонија, Пољска, Румунија, Словачка, Словенија, Украјина и Сједињене Америчке Државе.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?