Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Дигитална академија за учење и усавршавање знања и вјештина

Објављено: 22.12.2022. 13:00 Аутор: Министарство јавне управе

Успостављањем Дигиталне академије за учење и усавршавање знања и вјештина неопходних за убрзање дигиталне трансформације, Влада Црне Горе жели да одговори на потребе дигиталне ере и пружи прилику свим сегментима друштва речено је на промоцији.

„Данас, уз подршку Владе Црне Горе у М:тел Дигиталној фабрици, промовишемо сарадњу кроз пројекат - Дигитална академија, за учење и усавршавање знања и вјештина неопходних за убрзање дигиталне трансформације“, казао је министар јавне управе Марасх Дукај на промоцији Дигиталне академије.

Министар Дукај је казао да је циљ Министарства јавне управе да се пројектом Дигиталне академије системски и континуирано увећава знање и јачају вјештине полазника из области дигиталне писмености, јер је то један од услова за успјешну дигиталну трансформацију друштва и дигиталну економију.

„Дигитална академија је платформа за едукацију државних службеника и намјештеника, али и свих осталих грађана који желе да бесплатно унаприједе професионалне, лидерске и дигиталне способности. Дигитална академија је инвестиција, јер ће се инвестирано враћати као нови квалитет и нова вриједност, не само полазницима курсева, већ читавом друштву. Ми данас, најавом отварања Дигиталне академије промовишемо управо знање, као наше стратешко и трајно опредјељење“ казао је министар Дукај.

Он је истакао да се овим пројектом ствара прилика за успостављање системског и континуираног процеса стручног усавршавања, не само за државне службенике, запослене у привреди, већ и за студенте, ученике, пензионере и све друге

„Дигитализација је процес, то је најшира друштвена акција која је заједничка за јавну управу, привреду, образовни сектор и друге области живота и рада. Дигитална академија, је дефинитивно замишљена, као корак напријед ка крајњем циљу – Дигиталној Црној Гори“, закључио је министар Дукај.

Извршна директорица Мтел-а Татјана Мандић је казала да је част и задовољство што је Министарство јавне управе препознало значај М:тел дигиталне фабрике, као центра за дигиталну трансформацију Црне Горе, и што управо са овог мјеста креће један велики и јако значајан државни пројекат као што је Дигитална академија.

„Поносни смо што ће у нашим просторијама у наредних 12 мјесеци бити одржана обука, прије свега запослених у свим Владиним ресорима, затим студената као и рањивих група о дигиталним вјештинама и алатима који ће допринијети развоју и економском напретку Црне Горе.

Извршна директорица Мандић истакла је, да је Мтел дигитална фабрика отворила своја врата прије пет година и од тада, тачније од септембра 2017. године до данас, одржано је пет Стартап академија, преко 300 радионица, предавања, инфо сесија, обука које третирају област предузетништва.

„Кроз Дигиталну академију заједно са Министарством јавне управе, кроз многобројне дигиталне алате, крећемо у креирање боље будућности за све нас, јер управо дигиталне вјештине чине да свијет иде напријед“, казала је директорица Мандић.

На web порталу Владе Црне Горе креирана је посебна страница намјењена Дигиталној академији са основним информацијама о самом концепту, доступним модулима обука и њиховим садржајем. На истој, омогућено је будућим полазницима Академије да се пријаве како за доступне модуле (Трансформационо лидерство и управљање промјенама, Хуман Центеред Десигн – увод у дизајн усмјерен на човјека, Сајбер безбједност – безбједносна култура и заштита података), тако и да искажу интересовање за оним обукама за које сматрају да су им неопходне за прилагођавање свакодневним промјенама у дигиталном окружењу.

Доступан је и пријавни формулар за предаваче који желе да се придруже овој идеји и да дају свеопшти допринос друштвеној заједници.

Фото и видео материја: хттпс://www.флицкр.цом/пхотос/владацг

Галерија

gallery.media[0].alt
1/6
item.alt
item.alt
item.alt
item.alt
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?