Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Ињац и Камел састали се на састанку ГРАЦ формата

Објављено: 30.06.2021. 18:00 Аутор: Биро за односе са јавношћу МО
Садржај:
Ињац је изразила посебно задовољство због изузетно успјешне и садржајне сарадње двије земље, која се огледа у реализацији бројних пројеката и активности, укључујући веома значајну сарадњу остварену у домену планинског ратовања, школовању кадета на Терезијанској војној академији у Аустрији, као и у другим подручјима у области одбране. Саговорници су изразили очекивање да ће сарадња у оквиру Грац формата додатно унаприједити регионалну сарадњу и пружити снажнију подршку земљама региона на путу ка пуноправном чланству у Европској унији.

Током састанка ГРАЦ формата, министарка одбране Црне Горе, проф. др Оливера Ињац, састала се са генералним директором Директората за политику одбране Федералног министарства одбране Републике Аустрије, др Арнолдом Камелом.

Том приликом, министарка Ињац се захвалила на подршци коју Аустрија пружа Црној Гори у домену модернизације одбрамбеног система, као и на донацији медицинске опреме коју је Аустрија уручила нашој земљи претходне године, у циљу борбе против пандемије коронавируса.

Injac i Kamel sastali se na sastanku GRAC formata

Ињац је изразила посебно задовољство због изузетно успјешне и садржајне сарадње двије земље, која се огледа у реализацији бројних пројеката и активности, укључујући веома значајну сарадњу остварену у домену планинског ратовања, школовању кадета на Терезијанској војној академији у Аустрији, као и у другим подручјима у области одбране.

Др Камел је изразио задовољство због традиционално добрих односа двије земље и посебно афирмисао напоре које Црна Горе улаже у спровођењу реформи на свом путу европских интеграција, као и у оквиру колективног система безбједности. Истакао је да ће и у наредном периоду наша земља моћи да рачуна на подршку Аустрије на том путу, у циљу афирмације Црне Горе као значајног актера за стабилност Западног Балкана, али и лидера у региону на путу достизања највиших европских стандарда.

Injac i Kamel sastali se na sastanku GRAC formataДр Арнолд Камел

 

Са колегом Камелом састао се и генерални директор Директората за одбрамбену политику и планирање, генерал-мајор Рајко Пешић. Том приликом, генерал Пешић се захвалио и на подршци коју Аустрија пружа у домену уништавања вишка наоружања, као и у области испитивања стабилности барута и едукације кадра у области складиштења и управљања муницијом.

Саговорници су изразили очекивање да ће сарадња у оквиру Грац формата додатно унаприједити регионалну сарадњу и пружити снажнију подршку земљама региона на путу ка пуноправном чланству у Европској унији.

Тагови
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?