Лишен слободе осумњичени за тешке крађе на штету џамија на територији Бара и Улциња

Објављено: 25.12.2025. 12:00 Аутор: Управа полиције

Током љетњих мјесеци је на подручју улцињске и барске општине евидентирано неколико провала у вјерске објекте - џамије, из којих је отуђена одређена количина новца.

Полицијски службеници Станице криминалистичке полиције Одјељења безбједности Улцињ и Одјељења безбједности Бар су, предузимајући оперативно тактичке мјере и радње на идентификацији починиоца, тада дошли до сумње да је ријеч о лицу Ф.Р. (39) са Косова, а за којег је осим тога, постојала сумња да се илегалним путем удаљио преко државне границе, у Републику Албанију.

Међутим, предузимајући низ мјера и радњи из своје надлежности полицијски службеници дошли су до сазнања да се ово лице вратило илегалним путем на територију Црне Горе и да се налази у селу Коломза, гдје је и лоциран, те доведен у службене просторије Одјељења безбједности Улцињ.

Од њега су прикупљена обавјештења на записник те је полиција дошла до сумње да је Ф.Р. током јула 2025. године у Улцињу извршио три кривична дјела тешка крађа - на штету Исламске вјерске заједнице – џамије у селу Горња Клезна, као и џамије у селу Лесковац, одакле је отуђио неутврђену количину новца будући да се новац налазио у кутијама у којима су вјерници остављали прилоге, као и на штету једног физичког лица из чије је породичне куће у селу Пистула отуђио око 200 еура, три ручна сата и четири мобилна телефона. Такође, на територији Бара је, како се сумња, извршио провале у три вјерска објекта – џамије, одакле је отуђио новац.

По налогу тужиоца у Основном државном тужилаштву у Улцињу који је упознат са догађајем Ф.Р. је лишен слободе и он ће у законском року истом бити приведен уз кривичну пријаву на даљу надлежност.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?