- Влада Црне Горе
Министарство просвјете, науке и иновација Министарка Јакшић-Стојановић у посјети ЈПУ ,,Љубиц...
Министарка Јакшић-Стојановић у посјети ЈПУ ,,Љубица Поповић"

Проф.др Анђела Јакшић-Стојановић, министарка просвјете, науке и иновација и Весна Николић, директорка ЈПУ ,,Љубица Поповић” обишле су данас дио васпитних јединица ове предшколске установе.
ЈПУ „Љубица Поповић“ у претходне три године реализовала је значајне инфраструктурне, организационе и развојне активности, усмјерене на унапређење услова боравка дјеце и квалитета васпитно-образовног рада.
У том периоду отворене су три нове васпитне јединице – „Звонцица“, „Машта“ и „Бајка 2“, чиме су значајно проширени капацитети установе и унапријеђена доступност предшколског васпитања и образовања.
Посебна пажња посвећена је унапређењу хигијенско-техничких услова, те су адаптирани тоалети у васпитној јединици „Сунце“, док су дворишта у осам васпитних јединица уређена и прилагођена безбједном и подстицајном боравку дјеце на отвореном. У ВЈ ,,Лане” промијењен је кров, извршена је комплетна адаптација унутрашњег и спољашњег простора.
Установа је континуирано улагала у савремена дидактичка средства, укључујући најновију технологију – интерактивне табле, интерактивне столове и едукативне роботе, чиме су створени услови за иновативан и квалитетан рад са дјецом. Такође, опремљени су посебни центри за рад са дјецом са посебним образовним потребама.
У васпитној јединици „Љубица Поповић“ реализована је комплетна замјена унутрашње браварије, извршено је унутрашње кречење, као и набавка новог мобилијара и намјештаја, чиме су значајно унапријеђени просторни услови. Ради унапређења организације рада, за потребе установе отворен је и опремљен додатни вешерај.
У сарадњи са Министарством просвјете, науке и иновација набављен је и потпуно нови инвентар за све васпитне јединице чиме су створени много бољи услови за боравак дјеце. У циљу повећања безбједности дјеце и запослених, унапријеђен је систем видео надзора у три васпитне јединице, док су уграђени и системи за дојаву пожара.
Министарство просвјете, науке и иновација и ЈПУ ,,Љубица Поповић” ће у наредном периоду наставити да раде на унапређењу услове боравка у свим образовно васпитним установама и стварању сигурног и подстицајног амбијента за наше најмлађе.

