Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Николина Мишнић: МПШВ посвећено трајном рјешавању проблема на Ади Бојани

Представници црногорских институција који су били партнери у ревитализацији обишли су  Аду Бојану поводом успјешно завршене ревитализације плаже.

Након што је, на иницијативу Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде Влада Црне Горе усвојила предлог о реализацији хитних мјера, омогућена је санација ерозије плаже на Ади Бојани, чиме је истовремено започето рјешавање проблема са насипима материјала.

Сходно закључцима Владе, Управа за Воде је уступила дио материјала ЈП Морско Добро за ревитализацију плаже на Ади Бојани, а акција је успјешно завршена  захваљујући инжењерској јединици Војске Црне Горе која је у веома кратком року извела радове.

Државна секретарка при Министарству пољопривреде, шумарства и водопривреде Николина Мишнић истакла је значај санације, нагласивши  да је конструктивна међуресорна сарадња примјер успјешног приниципа на којем треба истрајавати и у наредном периоду.

“Током ранијег обиласка Аде Бојане прије него смо започели ову акцију увидјели смо да на Ади имамо  два проблема: са једне стране насипе материјала извађеног из десног рукавца ријеке Бојане током 2019.и 2020.године у процесу прочишћавања истог, а са друге стране ерозије плаже на Ади Бојани великих размјера, што нас је подстакло да уложимо додатни напор ради бржег реаговања.

Процијенили смо и том приликом се сагласили да је материјал најбоље искористити за  ревитализацију плаже на Ади Бојани како би се припремили за предстојећу туристичку сезону у складу са чим смо заједничким снагама и дјеловали. Осим ефикасног рјешавања проблема овакав модел показао је да се проблеми могу рјешавати уз значајне финансијске уштеде”, поручила је Мишнић.

Мишнић је нагласила да су МПШВ и Управа за воде били конструктивни партнери у овом процесу и да ће се на томе и даље истрајавати.

“Вјерујем да ћемо заједничким и одговорним приступом свих органа, какав смо досада имали, предузимати и даље активности које ће у крајњем резултирати заштитом Аде Бојане јер је ово заиста јединствен ресурс који морамо чувати и чему ће Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде и Управа за воде дати свој пуни допринос”, закључила је државна секретарка додајући да је у циљу рјешавања акутног проблема ерозије на Ади Бојани неопходна и интезивнија међудржавна сарадња са Албанијом у циљу одрживог начина управљања ресурсима.

Видео:

  • инстаграм министарствопољопровредецг
  • фацебоок Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?