Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Одабрано 10 тимова који ће се такмичити за награду од 20.000 еура на Спарк.ме стартап авантури

Објављено: 20.07.2021. 10:26

У склопу такмичења “Спарк.ме стартап авантура” одабрано је 10 тимова који ће 23-25. јула учествовати у онлајн радионици на којој ће, заједно са менторима, радити на развоју идеја које за циљ имају рјешавање одређеног друштвеног проблема, бизнис изазова или дигитализације услуга јавне управе. По завршетку радионице, тимови ће представити развијена решења стручном жирију, који ће изабрати највише три побједничка тима који ће освојити по 5.000 еура за реализацију својих решења.

Побједницима ће бити обезбијеђена и додатна менторска подршка у трајању од три мјесеца из области бизниса, програмирања и УX дизајна, након чега ће реномирани жири пред јавним аудиторијумом одабрати један од побједничких тимова и наградити га новчаном наградом у износу од 15.000 еура са циљем подстицања развоја даљег пословања. Организатори такмичења су компанија доМЕн, регистрар црногорског националног домена .МЕ, и Програм Уједињених нација за развој (УНДП), уз подршку Министарства јавне управе, дигиталног друштва и медија и Министарства економског развоја.

Десет тимова који ће се такмичити на Спарк.ме стартап авантури су:

1.Спецтео - Чланови тима планирају да развију софтвер који би користио вјештачку интелигенцију за анализирање видео преноса површине на којој постоји вјероватноћа за појавом пожара, у циљу ране детекције дима или ватре и благовременог алармирања ватрогасних служби.

2.РЕНЕРГY Монтенегро - Циљ тима је развој бесплатне интерактивне платформе на којој би заинтересована лица могла добити провјерене информације о исплативости улагања у обновљиве изворе енергије као и олакшати процедуре око развоја и сарадње на овимпројектима.

3.ЦрyптоЛегацy - Тим жели да ријеши проблем насљеђивања криптовалута на начин аутоматизованог просљеђивања приватних кључева у случају трајног губитка приступа, тј. развијања тестамента за дигиталне валуте.

4.НФЦ оппортунитy - Чланови тима планирају развој НФЦ чипа који би требало да поједностави понекад незгодан процес поручивања хране и пића у ресторанима, кафе баровима и ноћним клубовима увођењем бесконтактних менија.

5.НАЛИ - Тим планира развој платформе која би повезивала особе којима јепотребна одређена услуга, у јасно дефинисаном временском року, са особама које ту услугу могу испунити.

6.Гуиди - Намјера тима је да настави са развојем апликације која је у демо фази и која представља дигитални туристички водич који из првог лица, кроз лик историјских личности повезаних са одређеном локацијом унапређује и олакшава традиционално искуство информисања о простору и приликама у којем се корисници налазе.

7.Егрегиум - Чланови тима желе да помогну у рјешавању проблема транспарентности, употребљивости и доступности јавних података у Црној Гори тако што ће развити платформу која ће “агрегирати” податке, класификовати их и представити помоћу савремених технологија за визуелизацију.

8.БеБееп.ме - Тим планира да развије “царпоолинг” платформу која ће омогућити уштеду новца на међуградским путовањима тако што би корисници подијелити трошкове (горива, путарине, итд) са једним или више корисника истог возила.

9.Wинероом - Тим намјерава да развије онлајн платформу на којој ће бити означене локација и понуда винарија у Црној Гори и региону, док ће корисницима бити омогућено једноставно онлајн заказивање посјета и куповина улазница за винске догађаје.

10.Ацтивитy4.ме - Тим жели да развије маркетинг платформу која сумира комплетну туристичку понуду свих градова у Црној Гори.

Више информација о пројекту “Спарк.ме стартап авантура” могуће је добити на званичном вебсајту, www.стемедукација.ме, Фацебоок страници, хттпс://www.фацебоок.цом/стемедукација и Инстаграм налогу, хттпс://www.инстаграм.цом/_стем_едукација/.

За сва додатна питања заинтересовани могу контактирати организаторе путем мејла инфо@стемедукација.ме.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?