За црногорске пољопривредне произвођаче 199 награда на новосадском сајму

Државни секретар у Министарству пољопривреде, шумарства и водопривреде Крсто Рађеновић, секретар Министарства Игор Нишавић и директор Директората за плаћања Марко Радоњић присуствовали су 92. Међународном сајму пољопривреде у Новом Саду.

92. Međunarodni sajam Novi Sad

Црногорски произвођачи су на овогодишњем Сајму освојили 199 награда.

92. Međunarodni sajam Novi Sad

На значај освојених признања указао је и Марко Радоњић, генерални директор Директората за плаћања у Министарству пољопривреде, шумарства и водопривреде.

92. Međunarodni sajam Novi sad

Морамо похвалити Привредну комору са којом имамо добар партнерски однос и са којом увијек подржавамо наше мале домаће произвођаче. Циљ нам је да наше мале домаће произвођаче рекламирамо и да на оваквим озбиљним међународним сајмовима они размијене искуства. Оно што нас радује и што показују награде јесте да већ имамо једну озбиљну производњу, не по количинама, али сигурно по квалитету, гдје нам могу завидјети и остале земље. Ми смо мало тржиште, те нам је битна регионална сарадња гдје наши произвођачи могу да се ослоне на своје комшије у Србији или Босни, гдје могу да набаве сировину и опрему која им је неопходна, казао је Радоњић.

Секретарка Одбора удружења пољопривреде и прехрамбене индустрије у Привредној комори Црне Горе, Лидија Рмуш казала је да је већ традиција да из године у годину имамо све већи број награда, а ове године смо добили 50 више него прошле.

92. Međunarodni Sajam Novi Sad

Добили смо значајан број награда за произвођаче месне индустрије и за произвођаче вина. У те двије категорије смо добили по 43 награде, у сектору мљекарства смо освојили око 30 награда, у сектору алкохолних пића 18. Сви наши произвођачи из Црне Горе воле да добију ове награде, јер награда са Новосадског сајма је доказ за квалитет, навела је Рмуш.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?