Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Одржан први састанак Управног одбора пројекта у оквиру СОПЕСС (2015-2017)


Први састанак Управног одбора пројекта „Кампање о раним/присилним/уговореним браковима, породичном насиљу и просјачењу“ одржан је јуче у Подгорици у Сали за састанке Министарства правде, људских и мањинских права.

Пројект реализује П.Р.А. публиц релатион агенцy д.о.о. у оквиру Секторског оперативног програма за запошљавање, образовање и социјалну политику 2015-2017 (СОПЕСС), а исти финансира Европска Унија уз национално кофинансирање из Буџета Црне Горе. Реализација пројекта је започета 28. фебруара 2022. године и трајаће 10 мјесеци, а вриједност истог је 259,000.00 еура.

Циљ пројекта је подизање свијести припадника ромске и египћанске заједнице, државних службеника и шире јавности о питањима: раних/присилних/уговорених бракова, породичног насиља и просјачења као и побољшање знања о овим проблемима те боља сарадња између државних, локалних власти и тијела и ромске и египћанске заједнице у Црној Гори. Такође, један од циљева је и смањене баријере између припадника ромске и египћанске заједнице и јавних институција.

На састанку је директор П.Р.А. публиц релатион агенцy д.о.о., проф. др Предраг Вујовић извијестио чланове Управног одбора о реализованим активностима у уводној фази (Инцептион пхасе) и налазе до којих се дошло на основу истраживања/интервјуа/анализа.

Мигуел Магро ГОМЕЗ, представник Делегације ЕУ у Црној Гори и члан Управног одбора пројеката као посматрач испред ДЕУ је исказао задовољство што се овај пројекат реализује у Црној Гори и пожелио успјешан рад на пројекту агенцији П.Р.А. као и Управном одбору. Напоменуо је да је веома кратак рок за реализацију пројекта и да у том смислу реализација треба бити ефикасна.

На састанку су присуствовали чланови Управног одбора испред Министарства правде, људских и мањинских права, Министарства финансија и социјалног старање (ЦФЦУ и Директората за социјалну и дјечију заститу), канцеларије НИПАЦ-а, Министарства просвјете, науке, културе и спорта, МУП- Одјељење за борбу против трговине људима.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?