Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Одржан састанак Координационог тијела за управљање процесом дигиталне трансформације

Објављено: 19.06.2023. 12:15 Аутор: Министарство јавне управе

Sastanak Koordinacionog tijela za upravljanje procesom digitalne transformacije (10)

Други састанак Координационог тијела за управљање процесом дигиталне трансформације, којим предсједава министар јавне управе, мр  Marash Dukaj одржан је данас у организацији  Министарства јавне управе.

Координационо тијело за управљање процесом дигиталне трансформације Црне Горе је конституисано је у марту ове године од кључних актера за ову тему, који обухватају привреду, ИЦТ, банкарски, телекомуникациони сектор те академску заједницу, са циљем активне сарадње свих чланова у будућим иницијативама по питању дигиталне трансформације.

На другом састанку предсједник Координационог тијела, министар Дукај је истакао важност рада овог тијела у циљу заједничког дјеловања, које је потребно преузети ка што ефикаснијем комуницирању иницијатива и постигнутих резултата, те будућих планова по питању даље дигиталне трансформације државе.

На састанку је презентован Извјештај о реализацији Акционог плана Стратегије дигиталне трансформације Црне Горе за 2022. годину.

Генерални директор Директората за инфраструктуру, информациону безбједност, дигитализацију и е-сервисе, Душан Половић је детаљније говорио о реализованим активностима Акционог плана Стратегије дигиталне трансформације Црне Горе, као и о изазовима које је Влада Црне Горе имала током имплементације Акционог.

Извјештај је допринио активној дискусији чланова координационог тима који су се сложили да је потребно убрзати процес дигиталне трансформације, те предузети даље адекватне кораке у циљу планирања наредних активности и мапирања начина за превазилажење препознатих изазова.

Члановима Координационог тима су презентована и истраживања задовољства грађана и привреде о постојећим услугама и идентификација потреба за будућим услугама, које је Министарство јавне управе спровело у сарадњи са Програмом Уједињених нација за развој  (UNDP), а са циљем да се оцијени степен задовољства постојећим е-услугама које нуди јавна управа, као и да се утврде ставови и преференције о коришћењу е-услуга и дају приједлози за даље унапређење.

Састанак је окончан доношењем закључака, у оквиру којих ће се област дигитализације даље унапређивати.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?