Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

Одржана прва сједница Радне групе за припрему Медијске стратегије

Објављено: 12.10.2021. 14:33

Медијска Стратегије Црне Горе 2022-2026 један је од најважнијих докумената, који ће понудити одговоре на актуелно стање на медијској сцени и медијском тржишту и на изазове који нас могу очекивати у наредне четири године, а процес њене израде треба бити инклузиван и транспарентан.

То је саопштила министарка јавне управе, дигиталног друштва и медија мр Тамара Срзентић, на првој сједници Радне групе за израду Медијске Стратегије Црне Горе 2022-2026, која је одржана данас.

Срзентић, која предсједава Радном групом, указала је да ће процес израде Стратегије бити инклузиван и транспарентан, напомињући да Медијска стратегија треба да полази од јавног интереса.

„Намјера нам је да медијску сцену ускладимо са потребама и интересима грађана, међународним праксама које се односе на слободу информисања и слободу говора, што је одлика сваког демократског друштв”, казала је Срзентић.

Она је појаснила да је ријеч о Стратегији која је предвиђена Програмом рада Владе, а главни циљ је да Црна Гора има амбијент који стимулише слободно и професионално новинарство.

"То значи да желимо да истински остваримо јавни интерес који се огледа у томе да су грађани Црне Горе информисани, као и да имамо медије којима се вјерује и који контролишу и Владу и све оне који су моћни у друштву. Није нам циљ да пишемо бајке, него да имамо реалан документ који нам стварно може бити путоказ за рјешавање проблема“, истакла је Срзентић.

Координатор Радне групе, ВД Генералног директора Директората за медије Неђељко Рудовић, напоменуо је да ће Радна група имати инострану експертску подршку, коју реализују Савјет Европе и Европска унија преко ЈУФРЕX програма.

У Радној групи су, поред представника Министарства јавне управе, дигиталног друштва и медија, представници Генералног секретаријата Владе, Министарство финансија и социјалног старања, Министарства правде, Министарства просвјете, науке, кулетуре  и спорта, Дирекције за заштиту тајних података, Врховног суда, Државног тужилаштва, Агенције за електронске медије, Агенције за електронске комуникације и поштанску дјелатност, РТЦГ и пет представника невладиних организација.

Галерија

gallery.media[0].alt
1/15 Фото: Министарство јавне управе, дигиталног друштва и медија
item.alt
item.alt
item.alt
item.alt
Да ли вам је садржај ове странице био од користи?