Одржана трибина о откривању тактика индустрије дувана и никотинских производа

Објављено: 04.06.2025. 06:40 Аутор: Министарство просвјете, науке и иновација

Поводом обиљежавања Свјетског дана борбе против дуванског дима, Институт за јавно здравље Црне Горе (ИЈЗЦГ) организовао је трибину под називом „Разоткривање привлачности: откривање тактика индустрије дувана и никотинских производа“.

Трибина је окупила стручњаке из области јавног здравља и представнике надлежних институција, а у име Министарства просвјете, науке и иновација, догађају је присуствовала Јасна Јовановић, генерална директорица Директората за цјеложивотно учење.

У свом обраћању, Јовановић је истакла значај едукације као кључног алата у заштити дјеце и младих. Она је упозорила на све суптилније методе промоције дуванских производа које таргетирају дјецу као посебно рањиву категорију која је склона експериментисању и проналажењу идентитета.

На трибини је закључено да је потребна активна сарадња свих институција и заједнице у борби против утицаја дуванске индустрије на младе.

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?