Пажња: Садржај ове странице је дио архивског садржаја и односи се на претходне сазиве Владе Црне Горе. Могуће је да су информације застарјеле или нерелевантне.
Архива

ОДРЖАНИ “ДАНИ ЦРНОГОРСКЕ КУЛТУРЕ” У ПАРИЗУ

Објављено: 23.10.2023. 11:51 Аутор: УсДИ

На позив предсједника удружења "Монтенегро Асоцијација Париз", господина Радоице Марковића, в.д. директор Управе за сарадњу са дијаспором-исељеницима, господин Арбен Јакупи, присуствовао је манифестацији "Дани Црногорске културе" у Паризу. Међу високим званицама на скупу био је и амбасадор Црне Горе у Француској, господин Иван Иванишевић, као и градоначелник Општине Роснy-соус-боис, господин Јеан Паул Фауцонне.

ODRŽANI “DANI CRNOGORSKE KULTURE” U PARIZU

На овом значајном догађају, в.д. директор Јакупи одржао је говор, у којем се посебно захвалио дијаспори на њиховој изузетној привржености домовини и непроцјењивом доприносу који непрекидно пружају развоју Црне Горе. Њихова континуирана подршка, фокусирана на промоцију црногорске културе, идентитета и обичаја, од суштинског је значаја за очување културног насљеђа државе матице.

ODRŽANI “DANI CRNOGORSKE KULTURE” U PARIZU

Већ дуги низ година, у традиционалној сарадњи са Управом за сарадњу са дијаспором-исељеницима, “Асоцијација Монтенегро Париз” организује "Дане Црногорске културе" у Паризу. Предсједник за односе са дијаспором у овом удружењу, господин Дејан Шестовић, дао је велики допринос у организацији ове значајне манифестације, заједно са осталим члановима удружења.

ODRŽANI “DANI CRNOGORSKE KULTURE” U PARIZU

У богатом и разноврсном програму манифестације учествовали су традиционални гости, Фолклорни ансамбл "ЦРНА ГОРА" из Подгорице, вокална солисткиња Бранка Зечевић, такође, из Подгорице, као и бројна фолклорна друштва из региона Париза. Посјетиоци су могли уживати у двије изванредне представе, прва је одржана у суботу, 21. октобра, на отвореном простору испред Казина на обали предивног језера Енгхиен-лес-Баинс (предграђе Париза), са почетком у 18 сати, док је главна представа изведена у недељу, 22. октобра, у општини Роснy-соус-боис, са почетком у 12 часова.

ODRŽANI “DANI CRNOGORSKE KULTURE” U PARIZU

Управа за сарадњу са дијаспором-исељеницима истиче важност оваквих манифестација у очувању и промоцији црногорске културе и традиције широм свијета и исказује посебно задовољство наставку сарадње са дијаспором и удружењем "Монтенегро Асоцијација Париз" у будућности.

ODRŽANI “DANI CRNOGORSKE KULTURE” U PARIZU


ODRŽANI “DANI CRNOGORSKE KULTURE” U PARIZU

Да ли вам је садржај ове странице био од користи?